Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Elmadağ'da

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Elmadağ'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'nın Elmadağ ilçesinde düzenlenen mitingde halka hitap etti.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Sabah gençlerle bir arada oldum, ardından Haymana'ya geçtik; büyük bir katılım vardı. Elmadağ, Elmadağ olalı herhalde böyle bir katılım görmedi, şimdiden pazar akşamını görüyorum. 5 yıl önce Ankara'ya, Elmadağ'a koşturan bir cumhurbaşkanı olacağımı söyledim. Gerekirse canımız pahasına milletimizin iradesine leke sürdürmeyeceğimi söyledim, size mahçup olmadık. PKK'dan PYD'sine, DEAŞ'ına kadar eli kanlı çetelerin tamamına ağır darbeler indiriyoruz. Bölücü terör örgütünün lider kadrosundan bir grubu Irak'ın kuzeyinde başarılı bir şekilde imha ettik. "Kandil'de terörist yok" diyen Bay Kemal'in CHP'sine rağmen, Bay Kemal'in ittifak ortaklarına rağmen Suriye ve Irak'taki terör bataklıklarını tek tek kurutuyoruz.

15 Temmuz'da 16 saatte devlete darbe indirenlerin darbesini geri çevirdik ve işi bitirdik. İnşallah sizin itimadınıza layık olacağız ama bunun için devletin, demokrasinin güçlü olması, Ankara'nın bizim yanımızda sapasağlam durması lazım. Sandıklara gitmeyi ihmal etmiyoruz, gitmeyenler varsa onları da götürüyoruz. Birileri "Seçimler bitsin de göreceğiz. Pazar günü bir intikam seçimidir" diyor. Be ahmak neyin intikamını alıyorsun. Bunların beyni sulanmış, neyin intikamını alıyorsun? Bu ifadeleri kullananlara yargıda gereken dersi vereceğiz. Çok çalışacağız, sandıklardan hep beraber AK Parti'yi çıkaracağız.

"Milletiyle beraber yürüyen bir siyasetçiyi sindirebilecek hiçbir fani güç yoktur, bunu böyle bilesiniz. Vatandaşıyla aynı safta duran, aynı hedefe koşan bir devlet adamını durdurabilecek hiçbir engel yoktur. Kardeşlikle, dayanışmayla büyüyen bir ülkenin önünü hiç kimse kesemez, kesmeye cesaret dahi edemez."

"4.5 yıl ülkenin başında bu kardeşiniz var. Kabine aynı şekilde fakirin kabinesi. Burada farklı bir şey olursa uyum içinde olmadığımız biriyle hizmet olur mu?"

"Girdiği iki seçimin ikisini de kaybetmiş birisi Ankara'yı, Türkiye'nin başkentini yönetebilir mi?"

"Defolu adaylar benim Ankaralı kardeşlerimi temsil edemez." 

"Kandil'in uzantıları karşısında eğilip bükülenlerden başkente belediye başkanı olmaz. Daha kendi haysiyetini bile korumayanlardan Ankaralının emanetine sahip çıkması beklenemez."

"Bugün kendisine yapılan tehdidi sineye çeken, yarın Diyarbakır'da, Mardin'de olduğu gibi belediyesinin bodrumunda atılan tokatları, kurulan sözde mahkemeleri de sineye çeker. Bugün hakaretlere sesini çıkarmayan, yarın Allah korusun belediyenin önünde hendek kazılmasına, çukur açılmasına da karşı koyamaz."

"Dörtlü mekanizmayı Kandil yönetiyor, terör örgütü yönetiyor."

"Niye George'un Hans'ın koynunda duruyorsunuz? Gelin mücadelenizi burada verin. Ama suçlu olduklarını biliyorlar o yüzden kaçıp gittiler."

 "Şehit babası olan Nuri Yurdakul kardeşim adaylıktan çekilerek 31 Mart'ta AK Parti'yi destekleme kararı aldı. Bu umarım Saadet Partililere örnek olur."

 "Okullarımıza 379 adet akıllı tahta kurduk. Elmadağ Meslek Yüksek Okulumuz 1500 öğrenciye hizmet veriyor."

 "Elmadağ'a Millet Kütüphanesi, ev hanımlarımız için Millet Konağı, futbol ve voleybol sahaları yapacağız."

 

günün özeti

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS