hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rize'de 14 Mayıs vurgusu: Büyük Türkiye idealinin güçlü bir adımı olacaktır

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen mitinge açıklamalarda bulundu. Konuşmasında 14 Mayıs seçimlerinin önemine dikkat çeken Erdoğan, '14 Mayıs büyük Türkiye idealinin güçlü bir adımı ve başlangıç noktası olacaktır. Millet olarak büyük atılımların eşiğindeyiz. 14 Mayıs Türkiye Yüzyılı'nın başlangıç noktası olacaktır.' dedi. Öte yandan Erdoğan yaş çay alım fiyatını da 11 lira 30 kuruş olarak açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması şu şekilde;

  Biz Rize'yi çok seviyoruz, sizleri çok seviyoruz. 14 Mayıs'ta Rize inşallah tüm Türkiye'ye örnek olacak. Kıymetli hanımfendiler, sevgili gençler sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum.

  Sizlerin aracılığıyla Rize'mizin tüm ilçelerindeki, köylerindeki kardeşlerimi selamlıyorum. Bugüne kadar Rize'mde böyle bir kalabalık görmemiştim.

  Kardeşlerim, kapı kapı dolaşmaya var mısınız? 14 Mayıs'ta bir müjdeyi Rize'den alacağız. Karadeniz'in coşkulu insanlarını selamlıyorum. Tabiatı ile, denizi ile şu güzelliği görüp de aşık olmamak mümkün mü? Ben sizlere aşığım, sizleri seviyorum. Sevmemek mümkün mü? Sizler gibi hemşehrilere sahip olup da gururlanmamak mümkün mü? Rize'nin siz değerli insanlarını saygı ile selamlıyorum. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  21 yılda 15 seçim zaferine imza attık. Türkiye'yi tarihinin en büyük başarılarıyla beraber tanıştırdık. Milletimizin iradesine vurulan prangaları beraber parçaladık. Ülkemizi güvenli sahillere beraber çıkardık. Terör örgütlerinin kalleş saldırılarını beraber püskürttük. İhanet şebekeleri karşısında ülkemizi beraber savunduk. Nice yatırımı 21 yılda beraber kazandırdık. 

  Rize ile birlikte ülkemizin 81 vilayetini eserlerimizle nakış nakış işledik. 

  14 MAYIS TÜRKİYE YÜZYILI'NIN BAŞLANGIÇ NOKTASI OLACAK

  Bu görseller bizim 21 yıllık karnemizdir. Bay bay Kemal sen ne yaptın, söyle. Bunlar Türkiye Yüzyılı vizyonu ile neyi kastettiğimizin işaretidir. Millet olarak büyük atılımların eşiğindeyiz. Bunun adı şahlanış dönemidir. 14 Mayıs Türkiye Yüzyılı'nın başlangıç noktası olacaktır. 14 Mayıs'ta 'durmak yok yola devam' diyor muyuz? 14 Mayıs'ta Türkiye Yüzyılı için 'hemen şimdi' diyor muyuz? Ata yurduma işte bu yakışır.

  Karadeniz'in incisi Rize'mize ancak böyle bir duruş yakışır. Siz bize güvendiniz, inandınız; biz de sizin için aşkla çalıştık. Sevgili Rize, sizlerin karşılıksız muhabbetine mazhar olabilmek adına gecemizi gündüzümüze kattık. 

  15-20 CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI SAYISINI BULACAKLAR

  Siyasi hayatımızın hiçbir döneminde hayal tüccarlığı yapmadık. Karadenizli uşaklar gibi daima harbi olduk. Milleti sırtındaki ceketten de eden siyasetçiler gördük. Bu ülke işportacı siyasetçilerden, fırıldak tiplerden çok çekti. Göreve geldiğimizden bu profillerin hepsini tedavülden kaldırmıştık. Son dönemde bunların yeniden arzı endam ettiğini görüyoruz. Bakıyoruz önüne gelene cumhurbaşkanlığı yardımcılığı dağıtıyorlar. Önce 5 kişiydiler, sonra 7 oldular, 11'e çıktılar. 14 Mayıs'a kadar 15-20 cumhurbaşkanı yardımcısı sayısını bulacaklar. Kalp işareti yapmaktan başka hiçbir konuda anlaşamıyorlar. Birinin ak dediğine diğeri kara diyor. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bay bay Kemal çıktı Londra'daki tefecilerden 300 milyar dolar ayarladım dedi. Diğer ortak çıktı böyle bir para olmadığını, gelmeyeceğini söyledi. Sonda bir de utanmadan çıktılar biz onu sadece ilgi çekmek için söyledik dediler. 

  Bunların her işi yalan dolan, palavra. Yalan söylerken yüzleri bile kızarmıyor. İşte yanlarındaki terör örgütünün parlamentodaki temsilcisi neler söylüyor. Benim Rizeli kardeşim adı yalancı çobana çıkmış birine prim vermez. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  YAŞ ÇAY ALIM FİYATI BELLİ OLDU 

  Yaş çay alım fiyatını paylaşmak istiyorum. Biliyorsunuz, geçtiğimiz yıl destek ödemesi ile birlikte yaş çaya kilo başına 7 lira alım fiyatı vermiştik. Bu yıl için yine destek ödemesi ile birlikte yaş çay alım fiyatını kilo başına yüzde 64 artırarak 11 lira 30 kuruşa çıkartıyoruz. Hayırlı olmasını diliyorum.

  Şimdi çıkmış diyor ki fındık alımına 4 lira zam vereceğiz diyor. İşçi kardeşlerime sesleniyorum; kendi aralarındaki sorunları çözemeyenler sizin sorununuzu çözebilir mi? Bunların vaatlerine güvenilir mi? Bu milletin ne sıkıntısı varsa bunun çözüm adresi biziz. Çay işçilerimizin çalışma süresini 6 aya biz çıkardık. Mevcut sorunlarımızı da hal yoluna koyacağız. Yeter ki biz aramıza kimseyi sokmayalım, birlik ve beraberliğimizi bozmayalım. Gereken ne ise o yapılacak. 

  Kandil'deki teröristler ne diyor, "Biz altılı masayı destekleyeceğiz" diyorlar. Bunlardan fayda gelir mi? Bunlara asla prim vermeyeceğiz. Bölücü terör örgütünün siyasi uzantısına neden aday çıkarmadığını sorun. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Benim kardeşlerim ailenin kutsiyetini bilir. LGBT gibi sapkın yapıların niçin kendisine oy dilendiğini sorun Bay bay Kemal LGBT'ci olduğunu biliyoruz. İYİ Parti seni de biliyoruz. Bunların hepsi LGBT'ci. AK Parti'nin böyle bir sorunu yok. Cumhur ittifakı'nın böyle bir sorunu yok. Ailemizi asla yaralamalarına müsaade etmeyeceğiz. 

  75 yaşından sonra niçin kendi mezhep kökenini gündeme getirdiğini, niçin insanların işi ile ekmeği ile oynadıklarını sorun. 

  80 BİN KİŞİ ŞİMDİ BURADA

  Son 21 yılda Rize'de 61 milyar liralık yatırım yaptık. Sağlıkta 911 yataklı 11 hastane dahil 29 sağlık tesisini inşa ettik.Rize şimdi 80 bin kişiyle şimdi burada. Ne diyor Rize, 'biz gümbür gümbür sandığa gidiyoruz' diyor. Rize'nin sembolü haline gelen Ayder yaylasının yolunu yeniledik. İkizdere ve Muradiye'ye de doğal gazı getiriyoruz. 

  Kusursuz olmak sadece Allah'a mahsustur. Bizim de eksiklerimiz olabilir. 21 yıldır yapmak isteyip de engellerden dolayı yapamadıklarımız olabilir. 85 milyonun hepsi şahit, ülkemize kazandırdığımız eserleri görüyorsunuz. Türkiye Yüzyılı için daha büyük hedefler belirledik. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow