hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  SON DAKİKA: Deprem bölgesinde çok şiddetli bir sarsıntı daha meydana geldi!

  Saat 13,25 itibari ile deprem bölgesinde çok şiddetli bir sarsıntı daha meydana geldi. Deprem Türkiye'deki birçok ilden hissedildi. Depremin şiddeti bir kez daha 7'den büyük olarak ölçüldü. Depremin gerçekleştiği an canlı yayın kameralarına anbean yansıdı. 13,25'teki depremin İstanbul'dan da hissedildiği gelen bilgiler arasında. Gaziantep, Adana, Malatya, Hatay, Adıyaman ve Şanlıurfa başta olmak üzere diğer pek çok ilde hissedilen depremlerle ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, can kaybının bin 651'e, yaralı sayısının 11 bin 119'a yükseldiğini açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Deprem saati Türkiye saati ile 13,23'te bir deprem daha meydana geldi, depremin şiddeti Avrupa Sismoloji'nin verilerine göre 7,8 merkez üssü ise Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesi olarak kayıtlara geçti.

  KANDİLLİ 7,5 DEDİ

  Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 7.5, merkez üssünü ise Ekinözü ilçesi Gözpınar Mahallesi olarak saptadı.

  AFAD: 7,6

  AFAD verilerine göre Elbistan Kahramanmaraş'ta saat 13.24'te büyüklük 7.6 olan bir deprem daha meydana geldi.

  AFAD ayrıca söz konusu depremin gece gerçekleşen depremlerden bağımsız olarak meydana geldiğini açıkladı. 

  Türkiye'nin Doğu, Güneydoğu, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde hissedilen, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından artçı sarsıntıların sürdüğü bölgede bu kez de 7.6 büyüklüğünde ikinci bir büyük deprem oldu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), saat 13.24’te olan depremin merkez üssünü Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi, derinliğini ise 7.6 olarak açıkladı. Depremde yeni yıkımların olabileceği değerlendirilerek bölgede arama tarama çalışması başlatıldı.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow