Son dakika... En acı bekleyiş

Video: Son dakika... En acı bekleyiş
<a class="in-news-link" href="/karadeniz" target="_blank" title="Karadeniz haberleri">Karadeniz</a>'de fırtına var. <a class="in-news-link" href="/sinop" target="_blank" title="Sinop haberleri">Sinop</a> açıklarında tekne battı. 4 balıkçıdan biri yaşamını yitirdi. Kayıp bir balıkçı ise aranıyor.

Karadeniz'de fırtına var. Sinop açıklarında tekne battı. 4 balıkçıdan biri yaşamını yitirdi. Kayıp bir balıkçı ise aranıyor.

Bir anda dev dalgalarında arasında kaldılar. Yardım çağrısı sonrası herkes seferber oldu.

Sinop'ta 12 metre uzunluğundaki tekne, Gerze ilçesindeki Döngel Limanı'ndan denize açıldı. Olumsuz hava koşulları nedeniyle ahşap tekne dalgalarla boğuşmaya başladı. Yardım çağrısı üzerine bölgeye Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı helikopter, bot ve dalış timi gönderildi.

1 mil açıktaki tekne kısa sürede alabora oldu. Ekipler Nadir Özer, Güray Yılmaz ve Gürkan Çetin'i bota aldı. Özer'in yaşamını yitirdiği belirlendi. Kurtarılan iki balıkçı hastaneye kaldırıldı.

Alabora olan teknede Murat Yağcı da vardı. Onu aramak için ekipler seferber oldu. Yakınları da sahilden gözyaşlarıyla çalışmaları izledi.

Kuvvetli rüzgar ve dalgalar nedeniyle güçlükle yapılan aramalara havanın kararmasıyla ara verildi.

'Fırtına çıktı' demiş

Kayıp Murat Yağcı'nın yakını Murat Bal, "Murat ve arkadaşları sabah saatlerinde balığa çıktı. Murat ailesini arayarak, 'Fırtına çıktı, çocukları doktora sen götür' demiş. Daha sonra tekne alabora olmuş ve 1 kişinin öldüğünü Murat'ın ise kayıp olduğunu öğrendik" dedi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS