hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  SON DAKİKA HABERİ: İstiklal Caddesi'ndeki patlama! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kalleş saldırının failleri ortaya çıkarılacaktır

  Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-20 seyahati öncesi konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstiklal Caddesi'ndeki patlamada 6 kişinin hayatını kaybettiğini, 53 kişinin de yaralandığını açıkladı. Taksim'deki patlamada terör kokusu olduğunu söyleyen Erdoğan, "Türkiye'yi ve Türk milletini terörle teslim alma çabaları, dün olduğu gibi bugün ve yarın da hedefine ulaşamayacaktır." ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

  Hain saldırının ardından olay yerine emniyet mensuplarımız gitmiş, yaralılarımız çevredeki hastanelere gönderilmiştir. Türkiye'yi ve Türk milletini terörle teslim alma çabaları bugün ve yarın olduğu gibi hedefine ulaşamayacak.

  Size son olarak intikal eden rakam 4'ü olay yeri 2 si hastanede olmak üzere 6 vefat söz konusu. Yaralı ise 53.

  Bunun dışında böyle çizikti, şuydu buydu farklı rakamlar gelebilir. Kısa zamanda bu vatandaşlarımız taburcu edilecektir.

  Birazdan 15-16 Kasım 2022'de Bali'de 17. G-20 Liderler Zirvesi'ne hareket etmek için yola çıkıyoruz. Bu dönemde birlikte toparlanma anlayışıyla... Küresel gündemin en üst sıralarında yer alan gıda ve enerji güvenliği temel başlıklar olarak belirlenmiştir. Gıda krizinin önüne geçilmesi amacıyla Rusya-Ukrayna ve BM ile Karadeniz'de tahıl koridorunu hayata geçirdik. Sürecin devam etmesi için gayretlerimizi sürdürürken tahılın en çok ihtiyacı olan ülkelere ulaştırılması için çaba sarf ediyoruz. Bali'de mevkidaşlarımızla görüşmemizde bu konunun üzerinde duracağım.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Afrika'nın diğer ülkelerine bu tahılı, gübreyi ulaştırmak için bu gayreti göstereceğiz. Zirve gündeminin ikinci ana maddesini sağlık başlığı oluşturuyor. Aşıya zamanında erişemediği ve ya asgari sağlık hizmetini alamadığı için yüzbinlerce insan hayatını kaybetti. 2002'den beri sağlık altyapımızı yaptığımız yatırımlarla müspet neticeleri görme fırsatımızı bulduk. Şimdi bu tecrübemizi #HealthTürkiye markasıyla insanlığa sunuyoruz. Bali'deki 3. gündem maddesi dijital dönüşümdür. Bu sene kapsayıcılık teması öne çıkıyor.

  Kesin olarak bu terördür dersek belki yanlış olur ama ilk gelişmeler ilk valimin bize aktardığı bilgi burada terör kokusu var. Şu an itibariyle oradan kaçışmalar vs felan ve bir kadının bu işte rol oynadığı noktasında ilk tespitler. Gerek İstanbul Emniyet Müdürü gerek valimiz gerek oradaki kameralar incelemelerimiz sürüyor. Daha sonra nihai kararımızı vereceğiz.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow