Son dakika haberi... 'Silahlı Selefi dernekler' iddiası! Cübbeli Ahmet savcılığa hangi bilgileri verdi? | Video

Son dakika haberi... 'Silahlı Selefi dernekler' iddiası! Cübbeli Ahmet savcılığa hangi bilgileri verdi? | Video

Son dakika haberine göre, Ahmet Hakan'ın moderatörlüğündeki Tarafsız Bölge'de 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü “Silahlanan selefi dernekler” iddiası ile ilgili savcılığa verdiği bilgilerle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü Tarafsız Bölge’de Ahmet Hakan’ın sorularını yanıtlıyor. “Silahlanan selefi dernekler” iddiası ile ilgili savcılığa hangi bilgileri verdi? Türkiye’de yabancı istihbarat örgütlerinin etkisinde olan dini gruplar var mı? Tarikat ve cemaatler denetimsiz bir alan mı? Bu alanda bir düzenlemeye ihtiyaç var mı? Ahmet Hakan moderatörlüğünde Nedim Şener ve Hakan Bayrakçı sordu, Ahmet Mahmut Ünlü yanıtladı.

Ahmet Mahmut Ünlü'nün açıklaması şu şekilde;

81 mescit bir dernekte olunca '2 bini bulur' dedim fakat dernek lafından dolayı kamuoyundan özür dilerim. Ben bunu naklettim. Burada yapılanma var. 'Ben adres veremem' dedim ama biliyorum da veremem demedim. Bilmediğim için veremem dedim. Ben Adıyaman'daki adresi aklımda tutmadım. Bu lafımdan dolayı 'hiçbir bilgi veremedi, bomboş çıktıya' çevirdiler. Halbuki ben silahları görüntüleriyle kitap evinin görüntülerini verdim. Sadece benim dediğimi yazdılar. Bana bir şey demediler.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Arkadaşlar bana dediler ki; Sen bu ifadeye gideceksin herkes peşine düştü bu işin. Sen bu ifadeyi verirken 5-10 tane klasör yapmıştın kendine göre toparladıklarını ver, sonra bizim ismimizi ver. Benim birlikte çalıştığım arkadaşlar. Derneklerinde sohbet yaptığım 30 senelik hukukum olan yapı. Her yerde selefilere karşı faaliyetleri var bu arkadaşların.

Emniyet çağırdığında 'mecbur gideceğim' dedim. Kendi toparlamamı yaptım.

Ben ifademde dedim ki "Falan soyadlı kişiye ben güveniyorum bu arkadaşlar çok detaylı araştırma yapacaklar. Benim dosyama ilişik olarak atfediyorum" dedim.

25 Eylül'de ben gittim 2 haftada onlar gitti. Bizim arkadaşlara sürekli telefon ettim. 'Gittiniz mi?' gitmediniz mi diye. 15 günde tamamen dökümanlar hazırlandı. 13 Ekim günü bu arkadaşlar gitti. 757 sayfaya imza atıp verdiler. 13 bin 99 sayfa da döküman verdiler.