Son Dakika Haberleri: Jigolo çetesine operasyon | Video

Son Dakika Haberleri: Jigolo çetesine operasyon | Video

{ title }

SONRAKİ VİDEO

İstanbul merkezli 4 ayrı ilde eş zamanlı çağrı merkezi operasyonu düzenlendi. 10 ayrı merdiven altı çağrı merkezine yapılan operasyonda 75 kişi gözaltına alındı. Zengin kadınlarla tanıştıracağını vaat ederek gençleri dolandıran çetenin 6 ayda 9 milyon lira vurgun yaptığı anlaşıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kurdukları internet sitelerinde zengin kadınlarla tanıştıracaklarını vadettiler onlarca genci dolandırdılar polis o çeteyi çökertti. Operasyonun adresi İstanbul’du. Çetenin hedefindekiler ise kolay yoldan para kazanmak isteyen gençlerdi.

Çete internette ilanlar yayınladı. Bu ilanlarda, genç erkeklere kadınlar ile beraber olacakları ve bu yolla yüklü miktarda para kazanacakları vaat edildi. Bu ilanlara başvuran kişilerden önce üyeliğin derecesine göre bin ile 2 bin TL arasında kayıt parası alınıyordu. Tuzağa düşürülen erkek, çetenin kadın üyesi tarafından aranıyordu. Bu aramadan sonra, çete üyesi başka bir kişi devreye girerek birlikte olacağı kadının VIP üyelik gerektirdiğini, bu nedenle kayıtta verdiği paraya ek olarak yeni para yatırması gerektiği söylüyordu. İstenen bu para da yatırıldıktan sonra, dolandırılan kişiye, hesabına birlikte olacağı kadınla ilgili para yatırılacağı söylenerek telefon kapatılıyordu. Bu görüşmeden sonra çetenin başka bir üyesi devreye giriyordu..

Aradığı kişiye kendisini kamu görevlisi olarak tanıttıktan sonra
“sen FETÖ’cülerin hesabına para yatırmışsın. Başın belada ancak biz sana yardım edeceğiz. Bunun için para gerekli” diyerek, verdikleri hesaba ek para yatırmasını istiyordu. Çete bu yolla günlük 50 ile 60 bin TL arasında para topladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Dolandırılan kişilerin şikayeti üzerine İstanbul merkezli 4 ilde operasyon düzenlendi 75 kişi gözaltına alındı. Yapılan aramalarda 305 bin lira para, 7 bin dolar, 259 cep telefonu, 133 bilgisayar ve dokümanlar ele geçirildi
11 lüks araca da el konuldu.

 

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber