Son dakika! Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? LGS ve YKS saatlerinde...

Son dakika! Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? LGS ve YKS saatlerinde...

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Sokağa çıkma yasağı uygulaması ile ilgili Bakan Koca’dan son dakika açıklaması geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamaya göre LGS ve YKS günlerinde sınava giriş ve çıkış saatlerinde sınırlı bir sokağa çıkma yasağı olacak. Peki, LGS ve YKS ne zaman yapılacak?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden sınav günlerinde uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı ile ilgili oldukça önemli bir açıklamada bulundu. LGS ve YKS’nin yapılacağı günlerde günün öğrencilere ayırılabilmesi için sınav başlangıç ve bitiş saatlerinde sınırlı sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Bakan Koca’nın açıklaması ise şöyle: LGS ve YKS GÜNLERİNDE sağlanması gereken şartlar konusunda Bilim Kurulumuz tavsiye kararı aldı. Sınava gidiş ve dönüş saatlerinde dışarıda yoğunluk olmaması, GÜNÜN GENÇLERE AYRILMASI için Sn. Cumhurbaşkanımız sınırlı bir sokağa çıkma yasağı yönünde talimat verdiler.

SINAV BAŞLANGIÇ VE BİTİŞ SAATLERİ

Sınavların başlayacağı ve biteceği saatler şöyle:

  • 20 Haziran 2020 Cumartesi günü saat 09:30 ile 12:50 arasında LGS,
  • 27 Haziran 2020 Cumartesi günü saat 10:15 ile 13:00 arasında YKS TYT,
  • 28 Haziran 2020 Pazar günü saat 10:15 ile 13:15 arasında YKS AYT
  • 28 Haziran 2020 Pazar günü saat 15:45 ile 17:45 arasında YKS YDT yapılacak.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN?

İçişleri Bakanlığı: "LGS'nin yapılacağı 20 Haziran günü 09.00-15.00 saatlerinde istisnalar hariç 81 ilde vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlanacak."

YKS'nin yapılacağı 27 Haziran Cumartesi 09.30-15.00, 28 Haziran Pazar 09.30-18.30 saatleri arasında 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sınava gireceklerden toplu taşıma kullananların bir yakını, özel araçla gelinmesi halinde sürücüyle adayın bir yakını kısıtlamaya tabi olmayacak.

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak saatlerde fırın, market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi, tatlı üretim ve satışı yapılan iş yerleri açık olacak

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber