Son dakika... Karaköy'de önce patlama, sonra yangın

Son dakika... Karaköy'de önce patlama, sonra yangın

{ title }

SONRAKİ VİDEO

İstanbul-Karaköy'de bir binada ilk belirlemelere göre doğalgaz patlaması sonucu yangın çıktı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise patlamanın doğalgazdan kaynaklanmadığını açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Eşi azmettirdi: Kadına satırlı saldırı güvenlik kamerasında

Malatya'da bulunmuştu... Bu büyüklükte ve çapta bir ilk

Otomobilde ölü bulundu

Karaköy Bankalar Caddesi'nde 7 katlı Seven Han'ın 5'inci katında saat 17.30 sıralarında yangın çıktı.

Doğalgaz patlaması sonucu çıktığı öne sürülen yangına müdahale için çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 1 saatlik müdahalesiyle yangın kontrol altına alındı.

Öte yandan, yangının çıktığı işyerinin LED ışık pilleri imalathanesi olduğu, adı bilinmeyen işyeri sahibinin içeride kimsenin olmadığı sırada kapıyı açıp girdiği, ardından bir anda patlama olduğu ve patlamanın ardından yangın çıktığı öğrenildi.

İşyeri sahibinin dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

İlk belirlemelere göre doğalgazdan kaynaklandığı tahmin edilen patlamaya, neyin sebep olduğuyla ilgili itfaiye ve polisin incelemeleri sürüyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

İBB ve İGDAŞ'tan açıklama 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden patlamayla ilgili açıklama yapıldı.

Açıklamada, "Bugün akşam saatlerinde Beyoğlu, Bereketzade Mahallesi, Okçu Musa Caddesi 28 numarada bulunan binanın 5. katında meydana gelen patlamanın, doğalgaz kaynaklı olmadığı tespit edilmiştir. Söz konusu patlamanın olduğu işyerinde doğalgaz tesisatı ve kullanımı yoktur. Patlama nedeni araştırılıyor." denildi.

İGDAŞ'tan yapılan açıklamada da, "Bugün akşam saatlerinde Beyoğlu, Bereketzade Mahallesi, Okçu Musa Caddesi 28 numarada bulunan binanın 5. katında meydana gelen patlamanın,  doğalgaz kaynaklı olmadığı tespit edilmiştir. Söz konusu patlamanın olduğu işyerinde doğalgaz tesisatı ve kullanımı yoktur. Bununla birlikte, İGDAŞ Doğalgaz Acil Ekipleri tarafından yapılan incelemelerde, patlamanın olduğu işyeri, bina ve çevresinde yapılan ölçümlerde herhangi bir doğalgaz kaçağına rastlanmamıştır. Olayın kesin nedeni, yapılacak adli soruşturma sonucunda netlik kazanacaktır. "denildi.

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber