hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  SON DAKİKA: Kocaeli'nin Derince ilçesinde patlama!

  Kocaeli'de Toprak Mahsulleri Ofisi'nin Derince Limanı'ndaki deposunda patlama meydana geldi. Kentin birçok noktasında hissedilen patlamada 3'ü ağır 12 kişi yaralandı. Patlamayla ilgili inceleme başlatıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bugün saat 14.40 sıralarında Derince Limanı mevkiinde patlama sesi duyuldu. Patlama Gölcük'ten de hissedildi. Vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. 

  CNN TÜRK yayınına bağlanan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, "Büyük bir gürültüyle deprem oluyor diye endişelendik, sonra patlama olduğunu öğrendik. Olay tamamen 25 metrelik bir alan içerisinde vuku buldu. Olay ciddi ama lokal olarak. Buğday kepçelerle boşaltılıyor, altında biri var mı yok mu ona bakılıyor. 40'a yakın silo var burada, onların 2 tanesi patladı" diye konuştu. 

  İlk bilgileri aktaran CNN TÜRK muhabiri Hasret Kaya, canlı yayında yaptığı açıklamada, "Buğday silolarından birinin patladığı öğrenildi. Bir geminin o noktada buğday alırken gerçekleştiği düşünülüyor. Çevrede hızla tedbir alındı. Buğday silosundan kaynaklı dedik ama orada periyodik bir bakım yapıldı mı yapılmadı mı. Gaz sıkışmasından kaynaklı mı oldu yetkililer henüz açıklama yapmadı. Önümüzdeki süreçte bu netleşmiş olacak. Bölgeden aldığımız bilgi böyle. Liman sahasında bazı kısımlarda tedbirler alındı" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CNN Türk muhabiri Çağdaş Evren Şenlik canlı yayında şu ifadeleri kullandı, "Gölcük mevkindeki her bir noktadan duyuldu. Bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. Olay yerine TEM ekipleri de gitti. Saatler 14:40'ı gösteriyordu ki Derince Limanı'nda Patlama oldu. Dumanlar gökyüzünü kapladı" dedi.

  SON DAKİKA: Kocaelinin Derince ilçesinde patlama

  5 KİŞİ YARALANDI

  Derince ilçesindeki limanda Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) silolarında meydana gelen patlamanın iddiaya göre kimyasal maddelerin etkileşime girmesi sonucu meydana geldiği öğrenildi. Patlama sırasında yaralanan 5 kişi olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından kaldırıldıkları hastanede tedaviye alındı. Ekiplerin bölgedeki çalışması sürüyor.

  KOCAELİ VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

  İlk değerlendirmelere göre patlamanın buğday tozu sıkışmasından kaynaklı meydana geldiğinin öngörüldüğünü kaydeden Vali Yavuz, "12 kardeşimiz maalesef yaralanmıştır. Öncelikle yaralılarımızın kurtarılması için devletimizin tüm imkanları en kısa sürede seferber edilmiş ve olay yerine intikal etmiştir. Organizasyondan sonra derhal bende olay yerine intikal ettim. Şuan itibariyle hastalarımızı sağlık kurumlarımızda ziyaret ediyoruz. Önce Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi, SEKA Devlet Hastanesi ve şimdi de Kocaeli Şehir Hastanesindeyiz. Şu an itibariyle 12 kardeşimizden bazılarının durumları iyi, stabil. 3 kardeşimizin durumları biraz daha ağır. Onlarla ilgili hekimlerimiz şu anda müdahalelerine devam ediyor" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  SON DAKİKA: Kocaelinin Derince ilçesinde patlama

  BAKAN YUMAKLI: İNCELEME BAŞLATILDI

  Kocaeli'nin Derince ilçesinde TMO silolarında meydana gelen patlamada yaralanan vatandaşlara şifa dileyen Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, olayla ilgili inceleme başlatıldığını açıkladı. Bakan Yumaklı yaptığı paylaşımda, “Toprak Mahsulleri Ofisimizin Derince Liman Silosu’nda meydana gelen patlamada yaralanan kardeşlerimize Allah’tan acil şifalar diliyorum. Kocaelili vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Patlamayla ilgili teknik inceleme başlatılmış olup, gerekli çalışmalar yürütülmektedir” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow