hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  LGS soru kitapçığı yayınlandı! MEB LGS 2020 cevap anahtarı, sayısal ve sözel bölüm soruları

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  LGS 2020 soruları için MEB'den son dakika açıklaması geldi. Sınavın tamamlanmasının ardından Liselere Geçiş Sınavı soru ve cevap anahtarı ile ilgili MEB'den gelen duyuru ile birlikte sorular ve cevaplar belli oldu. Peki, LGS soruları ve cevapları nereden öğrenilecek, Liselere Geçiş Sınavı sonuçları hangi tarihte açıklanacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  LGS 2020 bu yıl 20 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirildi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında 2019-2020 eğitim öğretim döneminde ikinci yarıyı uzaktan eğitim şeklinde gören öğrenciler 19 Haziran’da yılı tamamlamıştı. EBA TV üzerinden yayınlanan “LGS son tekrar” programında ise öğrencilere sınava ilişkin son tekrarlar anlatılmıştı.

  LGS SORULARI VE CEVAPLARI YAYINLANDI!

  20 Haziran’da gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sınavı soruları ve cevap anahtarı için gözler MEB’e çevrilmişti. Sorular ve cevaplar sınavın tamamlanmasından yaklaşık 1 saat sonra erişime açıldı.

  LGS SÖZEL BÖLÜM SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ...

  LGS 2020 SAYISAL BÖLÜM SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ...

  Konuyla ilgili MEB'in Twitter adresinden yapılan açıklama ise şöyle: Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları http://meb.gov.tr 'de yayımlandı.

  LGS 2020 SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  Birinci oturum, 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 dakika; ikinci oturum ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 80 dakika olacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Merkezî Sınav sonuçları 16 Temmuz 2020 tarihinde https://www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecektir.

  SINAV KİTAPÇIKLARI NE ZAMAN ALINABİLECEK?

  Sınav kitapçıkları 22 Haziran Pazartesi gününden itibaren okullardan alınabilecek. Sonuçlar ise 16 Temmuz'da açıklanacak.

  Geçtiğimiz yıl LGS'de 3 bin 873 binada, 59 bin 568 salon kullanıma sunulmuştu. Bu yıl sosyal mesafeyi koruyabilmek için 18 bin 139 binada ve 111 bin 918 salonda sınav gerçekleştirildi.

  Salon sayısındaki artışa paralel olarak sınavda görev alan öğretmenlerin sayısı da arttı. 2019 LGS'de 148 bin 946 öğretmenimiz görev almış iken bu yıl 353 bin 158 öğretmenimiz çocuklarımızın yanındaydı.

  Diğer sınavlardan farklı olarak 17 bin 990 rehber öğretmenimiz de sınav alanlarında öğrencilerimizin yanlarında oldu. İki oturum arasındaki 45 dakikalık arada Rehber öğretmenlerimiz velilerin öğrencilerle arasındaki iletişimi sağladı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow