Son dakika deprem haberleri… Manisa’da deprem oldu İzmir ve Balıkesir de sallandı!

Video: Son dakika deprem haberleri… Manisa’da deprem oldu İzmir ve Balıkesir de sallandı!

AFAD'dan yapılan son dakika açıklamasında Manisa'da 4.8 şiddetinde deprem meydana geldiği bilgisi paylaşıldı. Merkez üssü Manisa Kırkağaç olan deprem İzmir’de ve diğer çevre illerde de hissedildi. İşte Kandilli son depremler tablosu ve Bakan Soylu'nun deprem açıklaması...

Son dakika deprem haberleri kapsamında Kandilli Rasathanesi’nden önemli bir açıklama geldi. Merkez üssü Manisa Kırkağaç olan deprem İzmir’de ve diğer illerde de hissedildi.


AFAD'dan yapılan son dakika açıklamasında ise depremin şiddeti 4.8 olarak açıklandı. Depremin merkezüssü olarak da yine Manisa'nın Kırkağaç ilçesi gösterildi.BAKAN SOYLU'DAN DEPREM AÇIKLAMASI


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'da Manisa'da gelen depremle ilgili basın mensuplarına bilgilendirme yaptı. Depremin 4.8 şiddetinde oluğunu belirten Bakan Soylu kendilerine ulaşan herhangi bir hasar bilgisinin olmadığını dile getirdi.


UZMAN İSİM MANİSA DEPREMİNİ YORUMLADI


Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Süleyman Pampal CNN TÜRK canlı yayınında Manisa ve İzmir'i sallayan Kandilli'nin verisine göre 5.1'lik , AFAD'ın verilerine göre 4.8'lik depremle ilgili değerlendirmelerde bulundu: "Gediz Grabeni'ne bağlı fayların üzerinde meydana gelmiş olması lazım. 4-5-6 büyüklüğüne kadar deprem üretebilir bir fay sistemi. Çok büyük bir etkisini olacağını zannetmiyorum . Ancak yapı stoklarının durumundan ötürü bir hasar oluşabilir. Bu bölgeler buranın olağan depremleri demek zorundayız. Buna yapacak bir şey yok. Batı Anadolu'nun graben fay hatlarının ne kadar çok olduğunu görüyoruz biliyoruz. Yani tekrarlamak gerekirse bu civardaki faylar 6.5'tan büyük depremler yaratacak boyut taşımıyor. ama bazı hasarlara neden olabilirler."


MANİSA'DA ARTÇI DEPREMLER SÜRÜYOR


Kandilli verilerine göre 5.1, AFAD verilerine göre 4.8 şiddetindeki Manisa depreminin ardından bölgede iki artçı sarsıntı daha meydana geldi. 14:30'da yine merkezüssü Kırkağaç olan 2.3 şiddetinde yaşanan artçı sarsıntıdan birkaç dakika sonra bu kez merkezüssü Akhisar olan 3.2 şiddetinde bir deprem yaşandı.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS