hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son Dakika! Suriyeli anne bebeğini öldürdü

  İstanbul'da Suriyeli anne, 1 yaşındaki dördüncü çocuğu olan minik Hayat'ı öldürdüğü şüphesiyle tutuklandı. O anne hakimlik sorgusunda "Geceleri gözleri açık gördüğümde korkuyordum" dediği çocuğuna yaptığı işkenceleri de itiraf etti. CNN TÜRK Muhabiri Ceylan Sever'in haberi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Geceleri gözleri açık gördüğümde çocuktan korkuyordum. Bazen çocuğumu çok seviyordum, bazen de hiç sevmiyordum." Bu sözler, İstanbul Sancaktepe'de 1 yaşındaki küçük Hayat'ı öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan anne Vala B.'ye ait.

  Minik Hayat, Suriye uyruklu ailenin dört çocuğundan en küçüğüydü. Gece saatlerinde iddiaya göre solunum sıkıntısı çekti. Ailesi minik Hayat'ı hastaneye götürdü. Ancak tüm müdahalelere rağmen yaşama gözlerini yumdu. Doktorlar çocuğun vücudundaki izleri fark edince durumu hemen emniyete bildirdi. Savcılık minik hayatın ölümüyle ilgili soruşturma başlattı. Evde ekipler tarafından incelemeler yapıldı. Komşularının ifadeleri alındı. Komşular minik Hayat'ın geçmiş dönemde 6 ay sosyal hizmetler gözetiminde kaldığını söyledi.

  Anne Vala B. ve baba Ali N., İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca tutuklanmaları talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. Baba Ali N. hakimlik sorgusunda, "Çocuğumun öldüğünü biraz önce öğrendim. Adliye koridorunda eşime 'Çocuğum neden öldü?' diye sordum. Eşim de çocuk çok kustuğu zaman onu ısırdığını, çimdiklediğini, başı döndüğünü ve çocuğun üstüne düştüğünü, 2-3 dakika kendine gelemediğini söyledi. Ayıldığında çocuğun altında olduğunu ve sarardığını söyledi" ifadesini verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bebeğini öldürmekle suçlanan Vala B. ise, "Geceleri gözleri açık gördüğümde çocuktan korkuyordum. Bazen çocuğumu çok seviyordum, bazen de hiç sevmiyordum. Ben bilinçsiz şekilde çocuğumu çimdikliyordum. Sevmediğim zaman çocuğumun karnını ısırıyordum. Eşim hiç tanık olmadı. Diğer çocuklarıma bu şekilde şiddet uygulamadım. Çok pişmanım. Çok da kalbim ağrıyor. Vicdanım sızlıyor" şeklinde ifade verdi.

  Mahkeme, anne Vala B.'nin "beden ve ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi kasten öldürmek" suçundan tutuklanmasına karar verdi. Baba Ali N. ise mahkeme tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow