Son dakika...Tendürek'te 5 terörist öldürüldü

Son dakika...Tendürek'te 5 terörist öldürüldü

Ağrı'da Tendürek Dağı Keçitepe bölgesinde hava destekli yürütülen operasyonda 5 terörist etkisiz hale getirildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi ile Van'ın Çaldıran ilçeleri arasındaki Tendürek Dağı bölgesinde Jandarma tarafından düzenlenen operasyonlarda 5 terörist etkisiz hale getirildi.

Ağrı Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Ağrı İli Diyadin İlçesi Tendürek Dağı bölgesinde, bir grup teröristin eylem yapmak için bir araya geleceği duyumunu alan Ağrı İl Jandarma Komutanlığı ekipleri 1 hafta süreyle terörist grubu takip etmiş ve terörist grubun Keçitepe bölgesindeki dağlık alanda bulunduğunu tespit etmesi üzerine bölgeye insansız hava araçları sevk edilmiş, terörist grubun bulunduğu koordinatların kesin olarak tespit edilmesi üzerine bölgeye F-16 uçakları ve silahlı helikopter ile hava harekatı düzenlenmiştir. Bugün 10.00-10.45 saatlerinde düzenlenen hava harekatı sonucu bölgedeki 5 kişilik terörist grubun tamamı silah, cephane ve malzemeleriyle birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Bölge çembere alınmış olup Jandarma Özel Harekat ve Jandarma Komando birlikleriyle operasyonlara 24 saat aralıksız olarak kararlılıkla devam edilmektedir. Son dönemde Ağrı ve Kars bölgesinde ağır kayıplar veren örgütte tam bir moralsizlik durumunu oluşmuştur" denildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Operasyon anı da kameralar tarafından görüntülendi. Görüntülerde, helikopterlerin bölgeyi dakikalarca ateş altında tuttukları görüldü.