hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  SON DAKİKA: Ümit Özdağ: Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı aldık

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Cumhurbaşkanlığı seçimi 2'nci turu için ne karar verileceği merak edilen Zafer Partisi'nin kararı belli oldu. Görüşme sonrası açıklama yapan Özdağ, seçimin ikinci turunda Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle;

  Ev sahipliği yaptığı için Sayın Genel Başkana ve arkadaşlarına teşekkür ederim. Güzel sonuçlar elde edildi, Türkiye güzel günlere gebe, Türkiye’yi huzura kavuşturacak adımları atacağız.

  Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise;

  'Türkiye'nin en önemli sorunu 13 milyon sığınmacı ve kaçağın vatanlarına geri yollanmasıdır. Bu 13 milyon sığınmacının vatanlarına geri yollanmadan Türkiye’nin ekonomik sorunlarını aşması mümkün değildir. Kiraların yükselmesini engelleyemeyiz, vatandaşlık satarak Türk halkının gayri menkul almasını sağlayamayız, çocuklarımıza iş bulamayız.

  14 Mayıs seçimlerine giderken Türk halkından sığınmacıları vatanlarına geri yollamak için destek istedik. Ancak partimizin yeni kurulması ve medyanın böyle olması vatandaşa erişimimizi engelledi. 2 adayın 28’inde ikinci bir yarış için Türk halkının önüne gidecek. AK Partili Numan Bey bizi ziyaret etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bizden destek ettiler. Sığınmacılar konusunda ne yapmak istiyorsunuz diye sorduk. Anlattıkları şey sığınmacıların vatanlarına dönmesini içermiyordu. Kemal Bey ise sığınmacıların vatanlarına dönmesini ve bu politikayı izleyeceklerini söyledi.

  Sokaklarımızı tekrar güvenli hale getirecek, uyuşturucu çetelerini sokaklarımızdan sökecek bir model üzerinde bir fikir birliğine vardık ve bundan dolayı Zafer Partisi olarak Sayın Kılıçdaroğlu’nu 2. Turda destekleme kararı verdik.

  Şimdi buradan 1. Turda oy vermiş tüm seçmenlere çağrım; eğer annelerinizden ve babalarınızdan aldığınız Türkiye’yi çocuklarınıza devretmek istiyorsanız, kızınız sokağa çıktı diye endişelenmek istemiyorsanız 28 Mayıs’ta yapılacak seçimde 13 milyon sığınmacıyı vatanına yollayacak politikalara ve Kılıçdaroğlu’na oy verin. Bu ülkemizin göçmenistan olmamasının tek yolu.' ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haber adv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow