Son Dakika! Yeni belgeler ve detaylar bulundu | Video

Son Dakika! Yeni belgeler ve detaylar bulundu | Video

{ title }

SONRAKİ VİDEO

İstanbul'da bulunan bazı derneklere saldırı hazırlığı yapan 4 DEAŞ'lı, geçtiğimiz hafta Ankara'da gözaltına alındı. Emniyet sorguları tamamlanan teröristlerin telefonlarında yapılan detaylı incelemede saldırı ve infaz görüntülerine ulaşıldı. Silinen yazmışları ve görüntülerinde geri getirildiği incelemede yeni detaylar ortaya çıktı. 4 DEAŞ'lı terörist tutuklandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İstanbul'da eyleme hazırlanıyorlardı, Ankara'da yakalandılar. DEAŞ üyeleri saldırı hazırlığı öncesinde gözaltına alındı.

Geçtiğimiz hafta Ankara Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortak operasyonuyla yakalandı 4 DEAŞ'lı. LGBTİ Derneği'ne saldırı yapacak olan eylemci teröristin telefonunda inceleme yapıldı. İncelemede örgütün sözde eğitim ve son olarak Avusturya'da gerçekleştirilen saldırısına ait görüntülere ulaşıldı. Siber Suçlarla Mücadele ekipleri telefondaki bazı belgelerin silinebilmiş olma ihtimaline karşı da kazıma çalışması yaptı. O çalışmada eylem hazırlığı yapan teröristin, saldırı ile bağlantılı olan üç kişiye video gönderdiği ve polisin kendisini bulduğunu haber verdiği ortaya çıktı. Bununla da sınırlı değil. Silinen yazmışlarında geri getirildiği incelemede, DEAŞ'lı teröristlerin kendilerine operasyon düzenleyen polis ve savcılara kafir diye hitap ettikleri belirlendi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

DEAŞ üyesi 4 teröristin telefon incelemesinde daha önceden silinmiş infaz videoları, teröristlerin silah ve bıçaklarla çekilmiş görüntüleri ve çocukların eline silah verdikleri fotoğraflara ulaşıldı. Silinen görüntülerden biri de DEAŞ'ın Charlie Hebdo saldırısına ait propaganda görüntüsüydü.

Teröristler ifadelerinde Türkiye Cumhuriyeti ve mahkemelerini tağut olarak kabul ettiklerini, çocuklarını da okula göndermeyeceklerini söyledi. Emniyet sorgularının ardından adli makamlara sevk edilen 4 terörist tutuklandı.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber