hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sosyal medya üzerinden satışa dikkat: Tatile giderken dolandırılmayın!

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Sosyal medyadan karşılarına çıkan otel, tatil reklamlarını inceleyenlere Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, "Sosyal medyadan tatil satışı olmaz. Tatile gidelim derken dolandırılmayın" uyarısında bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Firuz Bağlıkaya, turizm sezonunda hareketliliğin artmaya başlamasıyla sahte acente ve satışların da arttığını belirterek, “Sosyal medya üzerinden yapılan satışlar yasal değil. Sosyal medya üzerinden satış gerçekleşiyorsa oranın yasal bir acente olma ihtimali iyice azalıyor” ifadelerini kullandı.

  Dünya Gazetesinin haberine göre; yaklaşan turizm sezonu öncesi vatandaşları sahte acente ve sosyal medyadaki dolandırıcılık olaylarına karşı uyaran Bağlıkaya, turizm sezonunda hareketliliğin artmasıyla sahte acente ve satışların da arttığını söyledi.

  Bağlıkaya, “Vatandaşlarımıza dijital doğrulama sistemi olan seyahat acentelerinden alışveriş yapmalarını tavsiye ediyorum" dedi.

  Web sitelerinden alışveriş yaparken DDS denilen Seyahat Acenteleri Birliğinin doğrulama sistemi var. Bu sisteme tıklayınca satış yapan acente yasalsa sicili görülebiliyor.

  Bağlıkaya, bir de sosyal medya konusunda bir uyarıda bulundu ve “Sosyal medya üzerinden yapılan satışlar yasal değil. Sosyal medya üzerinden tanıtım yapılabilir fakat satışın web sitesi üzerinden gerçekleşmesi lazım. Sosyal medya üzerinden satış gerçekleşiyorsa oranın yasal bir acente olma ihtimali iyice azalıyor." dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow