Bakan Soylu'dan açıklama: Derelerin yakınında bulunmayın

Bakan Soylu'dan açıklama: Derelerin yakınında bulunmayın

{ title }

SONRAKİ VİDEO

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sel felaketinin yaşandığı Adıyaman’a gitti. Soylu, bölgede arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini söyledi, dere yataklarının yakınlarından uzaklaşılması gerektiği uyarısını yaptı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Adıyaman ve Şanlıurfa’yı etkisi altına alan sağanak yağmur sele neden oldu. 

Şanlıurfa'nın simgesi Balıklıgöl taştı, çok sayıda ev ve araç su altında kaldı. Kent merkezindeki köprülü Abide Kavşağı'nın altında araçlarıyla ilerlemeye çalışanlar ile itfaiye ekibinin de aralarında bulunduğu 6 kişinin sel sularına kapıldığı belirtilirken, dalgıçlar bölgede arama kurtarma çalışması yapıyor.

Adıyaman'da ise Vali Numan Hatipoğlu, Adıyaman'ın Tut ilçesinde bir bahçedeki konteynerin suya kapılması sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiğini, 4 kişinin ise kaybolduğunu açıkladı. Şanlıurfa ve çevresindeki şiddetli yağış akşama kadar devam edeceği açıklanırken, yağışın yarın etkisini azaltarak devam etmesi bekleniyor. Gelen son dakika bilgilerine göre 2 kenti vuran sel felaketinde can kaybı 5'e yükseldi, 5 kişinin ise kayıp olduğu açıklandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şu ifadeleri kullandı;

“Jandarma bölge komutanımız burada, emniyet müdürlerimiz burada. Buradaki çalışmalar arama kurtarma ekiplerinin çalışmalarıyla devam ediyor. Yollar açık, elektrik var, su var. Özellikle dere yataklarının etrafında her ilçenin kendine ait bir yapısı var. Yağmurun çok yağdığı ve suların dereden taştığı alanların etrafında bulunmamak gerekir. Buna ait tüm tedbirleri ilgili yerlerde arkadaşlarımızın uyarıları var. O uyarılara riayet etmek gerek. İş makineleri çalışmalara devam ediyor. Yakın yerde Kayseri valimiz, Gölbaşında Tokat valimiz ve Tunceli valimiz var. Onlar ekipleriyle geldiler, müdahale ettiler. Yolları açtılar. Şu anda 25 km’lik bantta arama kurtarma çalışmaları yapılıyor. 3 vatandaşımıza ulaşmaya çalışıyoruz.”

 

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber