Süleyman Soylu suikastçının kimliğini açıkladı

Süleyman Soylu suikastçının kimliğini açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'u öldüren suikastçinin kimliğini açıkladı. Soylu, saldırganın çevik kuvvette görevli polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş olduğunu duyurdu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Rus Büyükelçisi Ankara'da saldırıya uğradı

Abdullah Gül, Andrey Karlov'la ilgili bu fotoğrafları paylaştı

İçişleri Bakanı Soylu hastane önünde yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"Bugün saat 19.05 sularında Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde "Gezgin Gözüyle Kaliningrad'dan Kamçatka'ya Rusya" adlı fotoğraf sergisinde Rusya Büyükelçisi Sayın Andrey Karlov, konuşması esnasında silahlı bir saldırıya uğramıştır. Kaldırıldığı Güven Hastanesinde saat 19.53'te hayati bulgularının olmadığı tespit edilmesine rağmen hemen yapılan canlandırma müdahalesine cevap alınamamış ve kıymetli dostumuz, Sayın Büyükelçimiz hayatını kaybetmiştir."

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"Saldırgan 24 Haziran 1994, Aydın Söke doğumlu. Manisa Şehzadeler nüfusuna kayıtlı, Söke Cumhuriyet Anadolu Lisesi mezunu, İzmir Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksekokulu mezunu ve halen Ankara Çevik Şube Müdürlüğünde görev yapan ve 2,5 yıldır bu görevde bulunan Mevlüt Mert Altıntaş."

"Bilinmelidir ki bu suikast, bizi ve ülkemizi derinden üzmüştür. Bu saldırı ve terör olayı bizi ve ülkemizi derinden yaralamıştır. Bu vesileyle tekraren hem Rusya Federasyonu'na, dostumuz Rusya halkına ve aynı zamanda kıymetli ailesine başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz."