Tapu çetesine 168 yıl hapis istemi

Tapu çetesine 168 yıl hapis istemi

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Milyon dolarlık arsa ve gayrimenkulleri dublör kullanarak ele geçiren çeteye yönelik soruşturma tamamlandı. Aralarında emniyet müdürü ve noterlerin de olduğu çete üyeleri hakkında toplamda 168 yıla kadar hapis isteniyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Dublör kullanarak milyon dolarlık arsa ve gayrimenkulleri üstlerine geçiriyorlardı. Çökertilen o çete üyeleri hakkında 168 yıla kadar hapis isteniyor.

Çete, İstanbul ve İzmir’deki tapu müdürlüklerine ve noterlere sızmıştı. Her yerde adamları vardı. Hatta 4'üncü sınıf bir emniyet müdürü de onlara çalışıyordu. Değerli arsa ve gayrimenkullerin listesini alıyor, sonra da dublör kullanarak satıyorlardı.

Çetenin foyasını Fatih'te tapu dairesindeki bir çalışanın dikkati ortaya çıkardı. Bir kişi 15 milyon lira değerinde gayrimenkulü satmak istiyordu. Ancak 25 yıldır vergi ödemesi dahil bir hareket olmadığını fark eden memur, polise haber verdi. Onlar da çeteyi takibe aldı ve 31 şüpheli düzenlenen operasyonla yakalandı. 10'u tutuklandı. 168 yıl hapisleri istenen şüpheliler ağır ceza mahkemesinde hakim karşısına çıkacak.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber