Tarım Kredi’den 5 milyar TL’lik yatırım

Tarım Kredi’den 5 milyar TL’lik yatırım

Daha uygun fiyatlı ürünleri satmak için market sayısını artırmayı ve bakkallarla iş birliği yapma çalışmalarını sürdüren Tarım ve Kredi Kooperatifleri, 2023 için 5 milyar liralık yatırım hedefliyor. Peki o yatırım hangi alanlarda ne için yapılacak? Detaylara bakalım.

81 ildeki 1500 mağazası ile uygun fiyatlı ürünleri halka ulaştırmayı hedefleyen Tarım ve Kredi Kooperatifleri, 2023 yılında da temel gıdada yatırımı artıracak.

Tarım Kredi Genel Müdürü Hüseyin Aydın, ayçiçek yağı ve zeytinyağı ile et ve süt ürünleri sektörlerinde Türkiye'nin en önemli oyuncularından olmayı hedeflediklerini belirterek, 5 milyar liralık yatırım yapacaklarını söyledi.

Aydın, süt ve süt ürünleri sektörüne yönelik bir gıda firmasını satın alma işlemlerinin tamamlandığını da belirterek bu yatırımla sektörde ciddi bir pazar payına ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti. Yeni tesiste şu anda günlük süt üretiminin 400 ton olduğunu kaydeden Hüseyin Aydın, "Bu rakamı en kısa zamanda günlük 1000 ton seviyesine ulaştırmayı hedefliyoruz. Özetle süt üretenlerin sütünü uygun fiyatla almış olacağız ve ödemelerini zamanında yapacağız" dedi.

Aydın, tesiste yapılacak üretim sayesinde, Tarım Kredi Market aracılığıyla tüketicilere daha uygun fiyatlı süt ve süt ürünleri temin edeceklerini ve talep olması halinde sektördeki diğer oyunculara da ürün tedariki yapılabileceğini söyledi. Tarım Kredi Genel Müdürü, sütün ardından et, ayçiçek yağı ve zeytinyağında yeni yatırımlar yaparak kapasiteyi artıracaklarını ve bunun istihdama da katkı sağlayacağını sözlerine ekledi.

ABD Dışişleri Bakanı'ndan Filistin- İsrail açıklaması: Çözüm umutlarını baltalayan her türlü eyleme karşı çıkmaya devam edeceğiz

ABD Dışişleri Bakanı'ndan Filistin- İsrail açıklaması: Çözüm umutlarını baltalayan her türlü eyleme karşı çıkmaya devam edeceğiz