Tarım ve Orman Bakanlığı, Kılıçdaroğlu'nun iddialarını yalanladı

Tarım ve Orman Bakanlığı, Kılıçdaroğlu'nun iddialarını yalanladı

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Tarım ve Orman Bakanlığı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’de çiftçilerle buluşmasında konuşan 3 kadın çiftçinin iddialarını yalanladı. Bakanlık üç kadın çiftçiye nasıl destekler sağlandığını tek tek sıraladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Tarım ve Orman Bakanlığı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun çiftçilerle buluşmasında konuşan 3 kadın çiftçinin iddialarını yalanladı. Bakanlık üç kadın çiftçiye nasıl destekler sağlandığını tek tek sıraladı.

Geçtiğimiz günlerde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu İzmir'de çiftçilerle biraraya gelmişti. O programda kadın çiftçiler de kürsüye çıkarak sorunlarını anlattı.

Bakanlık da bunun üzerine yazılı bir açıklama yaptı. Bakanlığın twitter hesabından yapılan yazılı açıklamada, ilk konuşmacının çiğ süt , buzağı idesteği gibi destekler aldığına dikkat çekildi. Ve 2021 ve 2022'de toplam 9 bin lira hayvancılık destekleme ödemesi verildiği ifade edildi.

İkinci olarak kürsiye çıkan kadın çiftçinin ise yine çiğ süt, büyükbaş ve buzağı desteklerinden yararlandığı vurgulandı. Ve 2021-2022 yıllarında toplam, 23 bin 741 lira destek ödemesi yapıldığı ifade edildi.

Son konuşmacının da 10 ay önce işletme açtığı, 10 aylık olduğu için desteklerden yararlanamadığı vurgulandı. Ancak ''10 ayda işletmesi neredeyse 2 kat büyümüştür'' denildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bakanlık açıklamasının sonunda ise ''1 Eylül 2021'den 18 Haziran 2022 arası 10 aylık sürede et üretiminin maliyeti 120 TL değil, 94,67 TL'dir.'' vurgusu yaptı. Bu arada, Ulusal Süt Konseyi'nin, çiğ süt tavsiye fiyatını 7 buçuk liraya çıkardığı hatırlatılarak, bu fiyatın maliyetin üzerinde olduğu vurgulandı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise bakanlığın açıklamasına ''En kısa zamanda görüşmek üzere Tarım Bakanlığı, hazırlığınızı yapın'' ifadeleri ile yanıt verdi.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber