Tekel fabrikası kültür merkezi oluyor

Tekel fabrikası kültür merkezi oluyor

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İzmir’de restorasyonu devam eden eski tekel binalarını inceledi. Bakan Ersoy, restorasyonun mart ayında bitirileceğini ve açılış yapılacağını kaydetti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda düzenlenen şehir buluşmaları programı sonrasında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy eski tekel binalarını inceledi. Eski tekel fabrikası 17 dönüm alana kurulu. Bunun 20 bin metrekaresi ise kapalı. Yenileme sonrası devasa alan İzmirlilerin hizmetine sunulacak. Eski fabrika binaları resim heykel ve arkeoloji müzesi ile hem çocuk hem de yetişkinler için bir kütüphaneye de ev sahipliği yapacak. Alanda sanat merkezleri, sanat atölyeleri ve etkinlik alanları da olacak.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Tekel fabrikasındaki restorasyon, renovasyon ve yeniden inşaat çalışmalarını görmek istedik. Yeşil alana daha fazla yer açılmasıyla ilgili çalışmalarımız oldu. Bittiği zaman İzmir’in çok ihtiyaç duyduğu kültür sanat adına çok önemli bir merkez haline gelecek. Biliyorsunuz kültür yolu festivali kapsamına İzmir’de dahil edilmiş oluyor. Mart sonunda burayı hizmete açtıktan sonra nisan sonunda da Kültür Yolu Festivali İzmir’de gerçekleştirilmiş olacak.” ifadelerini kullandı.Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber