hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Thodex davasında yeni mağdurlar çıktı

  Türkiye’nin en büyük kripto para dolandırıcılığına imza atan Thodex'in 21 şüpheliyle yürütülen 2. soruşturmasında yeni mağdurlar ortaya çıktı. 582 mağdurun daha yaklaşık 95 milyon zararının olduğu belirlendi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Thodex'in dava dosyasında, yeni bir gelişme yaşandı. Thodex soruştumasıyla 356 milyon liralık vurgunla Türkiye’nin en büyük dolandırıcılığına imza atılmıştı. Şimdi ise 582 mağdur daha yatırdığı parayı sistemden alamadığını belirtti.

  Şikayetler üzerine savcılık mağdurların zararının ne kadar olduğunun tespit edilmesini istedi. Dosya mali suçları kurulu MASAK'a gönderildi.

  Kurul, Thodex'in veri tabanından 582 mağdurun 575'inin bakiye bilgilerine ulaştı. Rapora göre, 2. soruşturmada yaklaşık 95 milyon liralık vurgun yapıldığı tespit edildi.

  Bir diğer ayrıntı ise bazı mağdurların sisteme para yatırmadığı halde çeşitli yollarla girişinin sağlandığı belirlendi. İlk soruşmada 2 bin 27 mağdurun 257 milyon TL’lik kaybı varken, 2. soruşturmada ise 582 mağdurun 95 milyon liralık kaybı olduğu ortaya çıktı. Yüzlerce yeni mağdurun ortaya çıkmasıyla birlikte davada 3. soruşturma başlatıldı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow