hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Tırnakçı böyle yakalandı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  İstanbul'da bir kişi girdiği üç döviz bürosundan tırnakçılık yöntemiyle binlerce lira çaldı. O şüpheli önce güvenlik kameralarına ardından polise bakın nasıl yakalandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Soru yağmuruna tuttu. Çalışanın kafasını karıştırdı. Kaşla göz arasında paraları cebine attı. Tırnakçının hedefinde döviz büroları vardı. İşyerlerine giren Suriye uyruklu bir kişi dolar bozduracağını söyledi çalışan ise doların karşılığı Türk lirasını adama teslim etti. Sayma bahanesiyle paraları eline alan şüpheli arasından çektiği paraları cebine attı. Daha sonra vazgeçtiğini söyleyerek dolarını geri aldı. O anlar güvenlik kamerasına da yansıdı.

  Ne olduğunu anlamayan çalışan ise paraları kasaya koydu. Ancak kasayı kontrol edince durumun farkına vardı. Durumu polise bildirdi. Polis o şüphelinin peşindeyken, benzer bir olay da Güngören’de yaşandı. O şüpheli aynı yöntemle bir döviz bürosundan yine para çaldı.

  Üst üste gelen şikayetler polisi harekete geçirdi. İncelenen güvenlik kamera görüntülerinden şüpheli tespit edildi. Kısa sürede gözaltına alındı.

  Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli tutuklandı.
   
   
   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow