Tırnakçı böyle yakalandı

Tırnakçı böyle yakalandı

İstanbul'da bir kişi girdiği üç döviz bürosundan tırnakçılık yöntemiyle binlerce lira çaldı. O şüpheli önce güvenlik kameralarına ardından polise bakın nasıl yakalandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Soru yağmuruna tuttu. Çalışanın kafasını karıştırdı. Kaşla göz arasında paraları cebine attı. Tırnakçının hedefinde döviz büroları vardı. İşyerlerine giren Suriye uyruklu bir kişi dolar bozduracağını söyledi çalışan ise doların karşılığı Türk lirasını adama teslim etti. Sayma bahanesiyle paraları eline alan şüpheli arasından çektiği paraları cebine attı. Daha sonra vazgeçtiğini söyleyerek dolarını geri aldı. O anlar güvenlik kamerasına da yansıdı.

Ne olduğunu anlamayan çalışan ise paraları kasaya koydu. Ancak kasayı kontrol edince durumun farkına vardı. Durumu polise bildirdi. Polis o şüphelinin peşindeyken, benzer bir olay da Güngören’de yaşandı. O şüpheli aynı yöntemle bir döviz bürosundan yine para çaldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Üst üste gelen şikayetler polisi harekete geçirdi. İncelenen güvenlik kamera görüntülerinden şüpheli tespit edildi. Kısa sürede gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli tutuklandı.