TOGG teslimatları başlıyor... İlk teslimat Cumhurbaşkanı Erdoğan'a

TOGG teslimatları başlıyor... İlk teslimat Cumhurbaşkanı Erdoğan'a

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pazartesi günü üretilen ilk TOGG'u teslim alacak. Beştepe'de gerçekleşecek törende, Emine Erdoğan adına tescil edilen Anadolu renkli TOGG, Erdoğan ailesine teslim edilecek. Gemlik rengi diğer otomobil ise Cumhurbaşkanlığı'nın kullanımına verilecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

“Üretilecek ilk TOGG’a talip olduğumuzu söylemiştik Pazartesi aracımızı teslim alacağız” Cumurbaşkanı Erdoğan, pazartesi günü gerçekleşecek töreni bu sözlerle duyurmuştu. Beştepe’de gerçekleşecek törende, 1 değil, 2 TOGG teslim edilecek.

TOGG teslimatları başlıyor... İlk teslimat Cumhurbaşkanı Erdoğana

İLK TESLİMAT ERDOĞAN AİLESİNE GERÇEKLEŞECEK

Geçtiğimiz yıl 29 Ekim’de yani Cumhuriyet Bayramı'nda seri üretimine başlanan Türkiye’nin otomobili TOGG, ilk teslimatını gerçekleştiriyor. Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenecek törenle Cumhurbaşkanı Erdoğan, üretilen ilk TOGG’u teslim alacak. TOGG heyetinin de hazır bulunacağı törende 2 otomobil Cumhurbaşkanı’na teslim edilecek.

TESCİL EMİNE ERDOĞAN ÜZERİNE OLACAK

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, sipariş verecekleri otomobilin rengini “Anadolu” olarak belirlemişti. O otomobil Erdoğan ailesinin şahsi kullanımı için hazırlandı. Araç Emine Erdoğan’ın üzerine tescil edilecek. Plakası ise 34 olacak. Pazartesi günkü törende anahtar ve ruhsat Erdoğan ailesine teslim edilecek.

TOGG heyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir otomobil daha teslim edecek. O aracın rengi “Gemlik” olacak. Teslim edilecek ikinci TOGG ise makam otomobili olarak kullanılmak üzere Cumhurbaşkanlığı’nca kullanılacak. Törende, Türk Standartları Enstitüsü’nce ilk kez bir türk otomobili için düzenlenen TİP onayı belgesi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından TOGG heyetine verilecek.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber