hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Trump'ın avukatının zor anları | Video

  Amerikan Başkanı Donald Trump'ın avukatı Rudy Giuliani, seçimlerde usulsüzlük yapıldığı iddialarını yineledi. Ellerinde sonuçları Trump'ın lehine çevirecek kadar çok delil olduğunu öne sürdü. Ama bu ciddi açıklamalarına damga vuran kamera karşısındaki anlarıydı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Amerikan Başkanı Donald Trump'ın kişisel avukatı Rudy Giuliani Başkent Washington'da, 2020 başkanlık seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Basın toplantısına avukatın açıklamalarından çok saç boyasının yüzüne aktığı anlar kameralara yansıdı.

  Avukat elindeki mendille yüzünü temizlemeye çalıştı ama, ter damlaları da boyalar da damla damla akmaya devam etti...

  Trump ekibinin usulsüzlük iddiasıyla açtığı birçok davayı kaybetmesine tepki gösteren Giuliani, ortada "Planlı ve geniş çaplı" bir yolsuzluk olduğunu savundu. Demokratlar'ın kontrolündeki bazı kentlerde, yolsuzluklara göz yumulduğunu iddia etti.

  Trump ekibinin usulsüzlük iddiasıyla açtığı birçok davayı kaybetmesine de tepki gösteren Giuliani, özellikle Pennsylvania gibi kritik eyaletlerde Cumhuriyetçi gözlemcilerin oy sayım merkezlerine alınmadığına işaret etti. Georgia başta olmak üzere başka kritik eyaletlerde de dava açma hazırlığında olduklarını vurguladı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow