hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Turistik trenlere iki yeni güzergah

  KAYNAKCNN TÜRK

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı iki yeni turistik tren seferinin daha hayata geçirildiğini duyurdu. Ankara-Diyarbakır ve Ankara-Tatvan turistik tren seferleri bu ayın 2’nci yarısında seferlerine başlıyor. Peki rota nasıl, fiyatlar ne olacak? Detaylar haberimizde.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Raylarda Turistik Doğu Ekspresi’yle başlayan atılım yeni seferlerle daha da büyüyor. 2 turistik sefer daha başlıyor. Ankara-Diyarbakır ve Ankara-Tatvan turistik trenleri nisan ayında raylarda.

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu Ankara-Tatvan seferinin 17 Nisan Çarşamba günü Ankara'dan yola çıkacağını, Ankara-Diyarbakır arasındaki turistik hattın ise 19 Nisan Cuma günü Ankara'dan ilk hareketini gerçekleştireceğini belirtti.

  Turistik trenlere iki yeni güzergah

  Turistik trenler haziran ayının ortalarına kadar sefer yapacak. Bin 51 kilometre hat uzunluğunda Ankara-Diyarbakır güzergahında işletilecek olan Ankara-Diyarbakır-Ankara turistik treni 180 kişi kapasiteli, 9 yataklı ve 1 yemekli vagondan oluşacak.

  İlk tren Ankara'dan 19 Nisan Cuma günü saat 15.55'te hareket edecek, Diyarbakır'dan ise 21 Nisan Pazar günü saat 12.00'de yola çıkacak. Ankara-Diyarbakır seferinde Malatya'da 3 saat, Diyarbakır-Ankara seferinde ise Yolçatı'da 4 saat, Kayseri'de 3 saat turizm amaçlı duracak ve buralardaki tarihi ve kültürel değerleri görme imkânı sunacak.

  Ankara-Tatvan-Ankara turistik treni ise 9 yataklı vagon ve 1 yemekli vagondan oluşacak. Bin 262 kilometrelik Ankara-Tatvan-Ankara turistik treni de Ankara'dan 17 Nisan Çarşamba günü saat 15.55'te seferlerine başlayacak.

  Tren, 19 Nisan Cuma günü de Tatvan'dan 06.35'te hareket edecek. Tren Tatvan-Ankara seferinde Palu'da 3 saat, Elazığ'da 4 saat ve Kayseri'de 3 saatlik duruş yapacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Turistik trenlere iki yeni güzergah

  Peki fiyatlar nasıl? Ankara-Diyarbakır parkurunda yataklı vagonda bir oda fiyatının 9 bin TL olduğunu söyleyen Uraloğlu, Diyarbakır-Ankara parkurunda 8 bin TL, Ankara-Tatvan parkurunda 9 bin 900 TL, Tatvan-Ankara parkurunda ise 9 bin TL olarak belirlendiğini söyledi. Bakan Uraloğlu, yataklı vagonda bir odada iki kişinin seyahat edebileceğinin de altınız çizdi.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow