Turizme 9 gün bayram tatili dopingi

Turizme 9 gün bayram tatili dopingi

{ title }

SONRAKİ VİDEO

9 günlük bayram tatili turizm sektöründe doping etkisi yarattı. Türkiye'nin pek çok noktasında otel doluluk oranları yüzde yüze yaklaştı. Peki ya bayram tatilinde en çok rağbet gören rotalar ne? Ortalama bir tatilin faturası ne kadar tutuyor? CNN TÜK Muhabiri Merve Tokaz, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’ya sordu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Planlar yapıldı. Bayram tatiline geri sayım başladı. Deniz, kum, güneş, doğal alanlar ya da kültüreler noktalar, tercihler farklı olsa da ortak nokta doyasıya bir bayram tatili. 9 günlük tatil turizm sektöründe doping etkisi yarattı.

Turizme 9 gün bayram tatili dopingi

Peki en fazla hangi bölgelere talep yoğun ve ortalama fatura ne kadar tutar?

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, “Ege bölgesi öncelikli olmak üzere Akdeniz bölgesi de ikinci sırada, ondan sonra ilgi gören ürünler kültür gezileri. Sonra Kapadokya, Karadeniz, GAP bölgesi. Bu bölgelere de ciddi bir talep var. 2500 lira kişi başı günlük ortalama normalde 5 bin lira günlükten hesaplasak işte normalde 35-40 bin liradan başlayarak bu üç yıldız beş yıldıza doğru yukarıya doğru çıkabilir” derken rezervasyon yapmak isteyenlere de “Rezervasyon yaptıkları acentede TÜRSAB'ın dijital doğrulama sistemi var buna tıkladığınızda oranın gerçek olup olmadığına dair tüm bilgileri bulabilirsiniz. Eğer bu bilgiler yoksa sahte olma ihtimali çok yüksek” şeklinde uyarıda bulundu.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber