hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Türk dünyasından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek

  Türk Devletleri Teşkilatı Olağanüstü Zirvesi'nin ardından toplantıya katılan liderler, gelecek seçimler için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek mesajları verdi. Zirve bildirisinde de liderlerin başarı dilekleri yer aldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türk dünyasından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seçim desteği geldi. Ankara'daki Türk Devletleri Teşkilatı Olağanüstü Zirvesi'ne katılan liderler, Erdoğan'a seçimlerde başarı diledi.

  "TÜRK HALKI ERDOĞAN'I DESTEKLEMELİ"

  Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın modern Türkiye'ye katkılarına atıfta bulunakarak destek çağrısında bulundu. "Türkiye’nin küresel ekonomi ve politikadaki yeri ve etkisi giderek artıyor. Modern ve kudretli türkiye’nin bugünkü tüm başarılarında ve elde ettiği kazanımlarında hürmetli cumhurbaşkanı’nın emsalsiz katkıları olduğunun altını özellikle çizmek istiyorum. Tüm kardeş halklarımız adına, türk halkına seçimlerde aday olan kardeşimiz recep tayyip erdoğan’ı desteklemeleri çağrısında bulunuyorum" dedi.

  "DAHA UZUN YILLAR KATKILARI OLACAK"

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ise Erdoğan'ın Azebaycan-Türkiye ilişkilerine daha uzun yıllar katkıları olacağını söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "TÜRK HALKI GEREKLİ DESTEĞİ VERECEKTİR"

  Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev, "Türkiye, uluslararası arenada gerçekten güçlü, etkili ve saygın bir devlet haline geldi. Bunda cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çok büyük emeği ve katkısı var. Sayın Erdoğan’a cumhurbaşkanlığı ve meclis seçimlerinde başarılar diliyorum. İnanıyorum ki Türk halkı size gerekli desteği verecektir" ifadelerini kullandı.

  "ERDOĞAN'IN GİRİŞİMLERİNE MÜTEŞEKKİRİZ"

  Macaristan Başbakanı Orban ise "Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın girişimlerine müteşekkiriz ve bu girişimlerini gelecekte de sürdürmesini rica ediyoruz. Erdoğan’ın liderliğinde yeniden inşa sürecinin de başarılı olacağına eminim" diye konuştu.

  "ERDOĞAN'A SEÇİMLERDE BAŞARILAR DİLİYORUM"

  Erdoğan'a başarı dileklerini ileten bir diğer lider de Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov oldu. "Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seçimlerde başarılar diliyorum. Çünkü kendisinin liderliğinde gerçekleştirilen reformlar Türk halkını kalkınmaya ve refaha taşıyacağına inanıyorum" dedi.

  Zirve sonrası yayımlanan ortak bildiride de liderlerin Erdoğan'a başarı dilekleri yer aldı. Bildiride, teşkilatın birlik ruhunun pekiştirilmesindeki dirayetli liderliği dolayısıyla şükranlarını sundukları ve önümüzdeki seçimlerde başarılar diledikleri kaydedildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow