Türk Exımbank ile ihracatta yeni dönem

Türk Exımbank ile ihracatta yeni dönem

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Yeniden yapılanan Türk Exımbank ile ihracatta yeni dönem başlıyor. Türk Eximbank Genel Müdürü Ali Güney yeni dönem için ''İhracatçılarımızın finansmana erişiminde, dijitalleşme ile bürokrasi azaltılarak, süreçler hızlandırıldı" vurgusu yaptı. Ve yeniden yapılanma ile desteklerde katma değerli ürün ve hizmet ihracatı yapan firmaları önceliklendirecek dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yeniden yapılanan Türk Exımbank ile ihracatta yeni dönem başlıyor. Banka yeniden yapılanma ile katma değerli ürün ve hizmet ihracatı yapan firmaları önceliklendirecek. Desteklerin daha etkin olması sağlanacak. Sürece ilişkin detayları Türk Eximbank Genel Müdürü Ali Güney anlattı.

Güney Türk Eximbank'ın, ihracatı desteklemek üzere ayırdığı kaynakların daralmasına yol açan bir takım mali yükümlülüklerden istisna tutularak ihracatçılara önemli kolaylık sağlandığının altını çizdi. Ve "ihracatçılarımıza ayrılan kaynakların artırılması ve bazı vergisel maliyetlerin azaltılması yoluyla Türk ihracatçılarının küresel rekabet güçlerinin artırılması amaçlanmıştır." ifadesini kullandı.

Güney, TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe giren kanuni düzenleme ile Türk Eximbank'a diğer kamu bankalarının sahip olduğu istisna ve muafiyetlerin sağlandığını vurguladı.

 

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber