hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Türk mühendislerinin yeni eserleri!

  Türkiye özellikle son 10 yılda savunma sanayi alanında çok önemli bir noktaya ulaştı. Kendi teknolojisini üreten, hatta başka ülkelere satan bir ülke durumunda. Silahlı insansız hava araçları, uçak gemisi, yerli mühimmatlarıyla artık oyun kurucu ülke konumuna geldi. Sıradaysa onlarca savunma ürünü var. Bazısı tamamlandı, bazı ürünlerinse testleri sürüyor. Peki emniyet güçlerinin gücüne güç katacak o yeni ürünler hangileri? CNN TÜRK ekibinden Fulya Öztürk ve Halil Kahraman tüm detayları kayıt altına aldı. İşte o yeni savunma araçları.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milli Muharip Uçak, Kızılelma, Bayraktar TB3, HÜRJET, Gökbey ve daha onlarcası. Kısa bir zaman sonra kullanımda olacak. Hepsi hem Türk askeri, jandarması, polisi için önemli bir güç. Hem de ihracat açısından büyük kazanç. Türkiye dünyada savunma sanayi ürünleriyle gözde ülke konumunda.

  Türk mühendislerinin yeni eserleri

  Silahlı insansız hava araçları, uçak gemisi, yerli mühimmatlarıyla artık oyun kurucu ülke konumuna geldi. Sıradaysa onlarca savunma ürünü var. Bazısı tamamlandı, bazı ürünlerinse testleri sürüyor. Peki emniyet güçlerinin gücüne güç katacak o yeni ürünler hangileri? CNN TÜRK ekibinden Fulya Öztürk ve Halil Kahraman tüm detayları kayıt altına aldı

  İşte Türkiye'de bitme aşamasına gelen yeni, yerli savunma araçları.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow