Türkçe'nin ahengi dünyaya taşınıyor

Türkçe'nin ahengi dünyaya taşınıyor

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Türkiye ile dünya arasında dil ve kültür köprüleri kuruluyor. Onlarca ülke Türkçe ile tanışıyor, Türkçe öğreniyor. Bu kapsamda Yunus Emre Enstitüsü'nün eğitim faaliyetleri ile 2021'de 115 bin kişiye Türkçe eğitimi verildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

2021 yılı Yunus Emre ve Türkçe yılı ilan edildi. Yunus Emre Enstitüsü de Türkiye ile dünya arasında dil ve kültür köprüsü inşa etme faaliyetlerine hız verdi. Afrika’dan Güney Amerika'ya kadar dünyanın farklı noktalarına yeni merkezler kuruldu.

Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Şeref Ateş, CNN TÜRK'e 2021 yılı çalışmalarını değerlendirdi. "Anadolu'nun hikayesini, Türkçe'nin ahengini dünyaya taşıyoruz" diyen Ateş, 2021'de binlerce insanı Türkçe ile tanıştırdıklarını anlattı.

Yunus Emre Enstitüsü sadece Türkçe eğitimi vermiyor. Dünyada dil, kültür, sanat, edebiyat ve felsefe gibi alanlarda Türkçe'ye hizmet veren isimleri de ödüllendiriyor.

Ve Türkiye-Afrika ilişkileri... Şeref Ateş, kıtadaki 54 ülke ile Türkiye'nin askeri, ticari, siyasi ilişkilerinin gelişmesi için Yunus Emre Enstitüsü'nün öncü olduğunu aktardı.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber