hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ücretsiz internet projesi ekim ayında hayata geçirilecek

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine Toplantısı’nda müjde olarak duyurduğu gençlere ücretsiz internet uygulaması başlıyor. Bu ay içinde hayata geçirilecek projeden 3.6 milyon genç faydalanacak. Uygulamaya dair tüm detaylar CNN TÜRK Muhabiri Merve Tokaz, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Murat Kırık ile aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milyonlarca gence ücretsiz internet fırsatı için geri sayım başladı. Uygulama bu ay hayata geçirilecek.

  10 GB ücretsiz internet bu ay itibariyle örgün eğitim gören tüm üniversite öğrencilerine verilmeye başlanacak. Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Murat Kırık ücretsiz internet uygulamasıyla ilgili, “Bugün hayatımız tamamen internet halini almaya başladı. Haberleri buradan okuyoruz televizyonu izliyoruz online derslere giriyoruz o nedenle gençler için bulunmaz bir nimet. Öğrencilerimiz açısından bu dönemi verimli geçirmeleri için avantaj sağlayacak diyebiliriz. Burada da IMEI numarası ile bir özdeşleşme sağlanmış olacak. Burada da yıldız kare kareyi tuşlayacağız” ifadelerini kullandı.

  Ücretsiz internet projesi ekim ayında hayata geçirilecek

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Böylece IMEI numarası üzerinden ücretsiz internet telefona tanımlanmış olacak. Peki ücretsiz internetten faydalanmak için ne yapılmalı?

  “Gerçekten ihtiyacı olan kimin üzerine kayıtlıysa kimin adınaysa o kullanılacak bu süre içinde gençlere ben telefonlarını değiştirmemelerini öneriyorum değiştirilirse de bir modem gibi telefondaki internet de kullanılabilecek. Birkaç gün içerisinde başvurular başlayacak, öğrenciler de gerekli evraklar kontrol edilecek ve böylece internet gençlerimizin telefonuna tanımlanmış olacak.”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow