hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ücretsiz seyahat desteği ödemeleri artırıldı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı engelli ve yaşlı vatandaşlara bireysel hareket alanlarını genişletmek ve mobilitelerini güçlendirmek amacıyla ücretsiz seyahat desteği verecek. CNN TÜRK Muhabiri Çağdaş Evren Şenlik ve Kameraman Emir Ünlü'nün haberi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gelir desteği ödemesine ilişkin yönetmelik açıklandı. Engellilere ve yaşlılara ücretsiz seyahat desteği ödemeleri artırıldı.

  Şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracı ile özel deniz ulaşımı aracı için bunların işletmecilerine yapılan gelir desteği ödemeleri, yüzde 50 artırıldı.

  Deniz yolu araçlarındaki ödemeler 2250 liradan 3 bin 375 liraya çıkarıldı. İstanbul ve Ankara'daki otobüslerde araç başına 2992 lira olan ödeme 4 bin 500 liraya çıkarıldı. Diğer büyükşehirlerde 2250 lira olan araç başına ödeme 3 bin 375 liraya ve normal şehirlerde de 1800 lira olan ödeme 2700 liraya çıkarıldı.

  Peki engelli ve yaşlıların ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanmaları uygulaması kapsamında, 2015 yılından beri ne kadar ödeme yapıldı?

  Burada yüzde 50 bir artış sağlandı. Toplamda 2015 yılından beri 1 milyar 662 milyon TL düzeyinde bir ödeme gerçekleştirildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow