hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ukrayna asıllı anne oğul hayata tutunmayı başardı

  Deprem bölgesinde AFAD'ın yanı sıra yurt genelindeki belediyelerden giden çok sayıda arama kurtarma ekibi de çalışmalarını sürdürüyor. İstanbul Üsküdar Belediyesi'nin arama kurtarma ekibi, İskenderun'da bir enkazdan Ukrayna asıllı bir kadın ve 4 yaşındaki oğlunu kurtarmayı başardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Her enkazı dikkatle dinliyorlar, yıkıntıların altındaki olası bir hayat umudunu yeşertmek için var güçleriyle çalışıyorlar.

  Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin ardından bölgeye adeta akın eden arama kurtarma ekiplerine her geçen saat bir yenisi ekleniyor.

  AFAD ve çeşitli belediyelere ait arama kurtarma profesyonellerinin yanı sıra, yurt dışından gelen ekipler de afetten en çok etkilenen bölgelere sevk edildi.

  Ukrayna asıllı anne oğul hayata tutunmayı başardı

  Üsküdar Belediyesi’nin arama kurtarma ekibi de İskenderun'da. Bir enkazda dinleme yapan ekipler duydukları sesin ardından kolları sıvadı. Sahil Yolu Caddesi Çay Mahallesi’nde bulunan apartmanın enkazında adeta zamanla yarışan ekip, Ukrayna asıllı Elena Akgöl ve 4 yaşındaki oğlu Yüksel'e ulaşmayı başardı. Enkazda açılan yaşam boşluğundan önce minik Yüksel çıkarıldı. Ardından Elena Akgöl, dikkatli bir operasyonla yıkıntılar altından çıkarılarak sağlık ekiplerine sevk edildi.

  Ukrayna asıllı anne ve oğlunun sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilirken, ekiplerin bölgedeki çalışmaları devam ediyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow