Ülkü Ocakları'ndan sürdürülebilir tarım

Ülkü Ocakları'ndan sürdürülebilir tarım

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, 81 ilde tarım ve hayvancılık alanında farkındalık yaratmak için sürdürülebilir tarım projesi başlattı. Bu kapsamda gençlere eğitimler verilecek ve balkon, bahçe, teras gibi alanlarda doğal üretim sağlanacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"Burada permakültür projeyi uyguluyoruz yani sürdürülebilir tarım projesi. Özellikle şehirlerde balkon, teras, bahçe gibi değerlendirilebilir alanlarda herkesin sebze ve meyvesini yetiştirmesini sağlayan bir tarım modeli. Buradaki çalışmalarımızı 7 başlık altında topladık. Birinci başlığımızda saksıda sebze ve meyve yetiştiriciliği yapıyoruz. Bu alanda yaklaşık 16 çeşit sebze ve meyve yetiştiriyoruz. Burada yapılan çalışmalarla beraber doğal bir şekilde bu ürünleri geliştirebiliyoruz." Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, sürdürülebilir tarım projesini bu sözlerle anlattı. Herkesin sebze ve meyvesini yetiştirmesi için çalıştıklarını kaydetti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ülkü Ocakları Genel Başkanı, gelecekte gıda kriziyle mücadele kapsamında herkesin tarım ve hayvancılık bilgisinin en az ilkyardım bilgisi kadar olması gerektiğini belirtti.

Proje kapsamında 81 ilde ülkü ocaklarında eğitimler verilecek ve balkon, bahçe, teras gibi yerlerde arıcılık, kümes hayvancılığı ve sebze meyve üretimi yapılabilecek.