hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  "Unutulmaktan korkuyoruz" demişti, yeniden Fulya Öztürk'e konuştu: Burası sözün bittiği yer

  KAYNAKCNN TÜRK

  CNN TÜRK Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk, Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde. Daha önce CNN TÜRK'te sesini duyuran Neslihan Perktaş, "Unutulmak istemiyoruz" demişti. Fulya Öztürk yine Neslihan Perktaş'a mikrofon uzattı ve son durumu kendisinden dinledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İşte Neslihan Perktaş'ın açıklamaları:

  "BAYRAMI BAYRAM GİBİ GEÇİRMEK İSTİYORUZ"

  Fulyam unutulmadık. Öncelikle siz, sizin gibi insanlar bizi unutmadınız. Allah da sizi unutmasın. Bundan sonra da unutulmak hiç istemiyoruz. Ramazan'a girmek hiç bu kadar buruk olmamıştı. Ablamla beraber sabahtan beri onu konuşuyoruz iftarı, sahuru nasıl yaparız diye. O eski günler geçti. Artık geriye hiç dönüşümüz yok, bunu bugün daha iyi anladık. Ramazan bize hüzün hiç bu kadar getirmemişti. O kutsal ayda önce siz unutmadınız, halkımız da unutmadı, devletimiz de unutmadı. Allah hepsinden razı olsun. Bundan sonra Ramazan'da da bayramda da unutulmak istemiyoruz. Özellikle bayramı bayram gibi geçirmek istemiyoruz. 

  Unutulmaktan korkuyoruz demişti, yeniden Fulya Öztürke konuştu: Burası sözün bittiği yer

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bundan sonra nasıl olacak hiçbir fikrimiz yok. Daha o günün acısı ilk günkü gibi duruyor. Hiçbir şey ne fiziksel ne de ruhsal olarak yerine oturmadı. Her şey 6 Şubat gibi, acılar taze. Perişanlık çok fazla. Esen rüzgardan, yağan yağmurdan biz hiç bu kadar ürkmemiştik. Rüzgar eser çadırı götürür diyoruz. Yağmur yağıyor, çadırlara girer diye bir panik halindeyiz. Nasıl böyle yaşanır, onu da bilmiyoruz. Ama bugün yanımızda olmanızı hep hissettik. Temel ihtiyaçlarımız karşılandı. Bundan sonra nasıl olur onu bilmiyoruz. Burası sözün bittiği yer. Acılar çok fazla.

  Tüm depremzedeler kötü durumda. Gıdalar geldi ama her türlü ihtiyaçlarımız oluyor. Bunu nasıl anlatabilirim bilmiyorum. Herkes aynı durumda. Sağlığımızda sıkıntılar oluyor. Birçoğumuz borçlu. Devletimiz milletimiz başımızda, yanımızda olsun. Gelip burayı ziyaret etsinler. Sizlerle konuşmak bambaşka bir şey. İçimizdeki fırtınaları anlatmak istiyoruz. Bu destek bambaşka. Gelip bir sohbet etseler bile o bile bizim için büyük bir destek.

  "BANA ULAŞAN KADINI GECE ARADIM, ONUNLA DERTLEŞİP UYUDUM"

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Samimiyeti, sıcaklığı arıyoruz. Sizin vasıtanızla İzmir'den bir hanımefendi bana ulaştı. Ona "ben seninle dertleşmek istiyorum" dedim, konuştum ve ben uykumu öyle uyudum.

  "KAHVEMİZ BİTMESİN, MAHCUP OLMAYALIM DİYE İÇMİYORUZ"

  Bizim az önce yaptığımız bir kahve vardı, onu sürekli yapıp içmiyoruz. Bir gelen olur da ona mahcup olmayalım, ona yapalım diye. Buyursunlar kahvemizi içsinler. Biz bunu istiyoruz. Bu kadar buruk Ramazan ayımız olmamıştı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow