hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Uygun fiyatlı et için yeni adım

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Et ve Süt Kurumu, Türkiye Kasaplar Federasyonuna üye kasaplara uygun fiyatlı kırmızı et satacak. Et ve Süt Kurumu Başkanı Mustafa Kayhan, fiyatları dengelemek için tedbirlerin süreceğini vurguladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Son aylarda oldukça yüksek seyreden et fiyatlarının ardından et ve süt kurumu harekete geçti. Kurum kasaplara uygun fiyatlı kırmızı et satacak.

  Et ve Süt Kurumu, Türkiye Kasaplar Federasyonu ile protokol imzaladı. Protokol kapsamında Türkiye Kasaplar Federasyonuna üye kasap esnafına et tedarik edilecek. Bu hamle ile tüketicilere uygun fiyattan kırmızı et ulaştırılması hedefleniyor.

  Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Mustafa Kayhan, arz açığından kaynaklı spekülatif hareketleri önlemek için çaba gösterdiklerini belirterek, “Kırmızı et fiyatını dengelemek için tedbirler almaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

  Bu arada, Kasaplar Federasyonu’ndan yapılan yazılı açıklamada ise uygulamanın detayları paylaşıldı. Buna göre Et ve Süt Kurumunca ithal edilen karkas etler ile canlı kesimlik hayvanlardan elde edilen karkas etler, kasaplara, kombinalara ve depolara satılacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Et ve Süt Kurumu ithalat ve stok durumunun müsait olması halinde siparişleri karşılayabilecek. Türkiye Kasaplar Federasyonu Genel Başkanı Osman Yardımcı, “Maliyetlerin düşürülmesi ve satışlara hız kazandırmak, piyasadaki dengesiz fiyatları da düzenleyecektir.” açıklamasında bulundu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow