hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Vakıf üniversitesi ücretleri için uyarı

  Tercih dönemi başlarken, YÖK'ten vakıf üniversitelerine okul ücreti uyarısı gitti. YÖK, vakıf üniversite eğitim ücretlerinin tercihlerden önce belirlenmesinin yasal zorunluluk olduğunu hatırlattı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tercih maratonu öncesinde bazı vakıf üniversitelerinin eğitim ücretleri için rakam telaffuz etmemesi tartışma yaratmıştı. Bu tartışmaya ilişkin Yükseköğretim Kurulu tüm vakıf üniversitelerine bir yazı gönderdi.

  O yazıda vakıf üniversitelerinin eğitim öğretim ücretlerini, tercih ve yatay geçiş dönemlerinden önce net olarak belirlemesinin zorunluluk olduğunu bildirdi.

  YÖK'e ulaşan ihbar ve şikayetlerde kimi vakıf üniversitelerinin eğitim ve öğretim ücretlerini, belirli bir miktar olarak belirlemek yerine dönem sonu veya başlangıcındaki enflasyon ya da maliyetlere göre tespit edecekleri yönünde açıklama yaptıkları ifade edildi. Ardından YÖK üniversiteleri uyardı.

  YÖK, uyarısında "eğitim ve öğretim ücretlerinin belirlenmesi sürecinde, tüm vakıf yükseköğretim kurumlarının gerekli özeni göstermeleri önemle rica olunur." Dedi.
   
   
   

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow