hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Vekil aday adaylığı başvuruları

  CHP’de milletvekili aday adayı olmak isteyenlerin başvurusu alınmaya başlandı. 20 Mart’a kadar da sürecek. Başvuru ücreti ise 30 bin lira olarak belirlendi. Kadınlar, gençler ve yüzde 40 veya üzeri engeli bulunanlar ise 15 bin lira ödeyecek. Peki diğer partilerde durum ne? Detaylar haberimizde.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Seçim takvimi netleşti. Şimdi sıra milletvekilliği aday adaylığı başvurularında.

  CHP milletvekilliği aday adaylığı için başvurular başladı. 20 Mart’a kadar da devam edecek. Aday adayı olmak isteyenler partinin, genel merkezinde giriş katından bulunan bu alana gelerek başvurularını yapabiliyorlar.

  Başvuru ücreti ise 30 bin lira olarak belirlendi. Kadınlar, gençler ve yüzde 40 veya üzeri engeli bulunanlar ise 15 bin lira ödeyecek. Başvuru yapmak isteyenler, ilk olarak nakit 3 bin lira karşılığında dosya alıyor.

  Vekil aday adaylığı başvuruları

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Başvuru yapılmasının ardından da aday adaylarının sonraki adresleri hukuk birimi oluyor.

  Malatya, Osmaniye, Kahramanmaraş, Gaziantep, Adıyaman ve Hatay'da başvuru yapacak aday adaylarından ücret alınmayacak. Başvurular 20 Mart’a kadar sürecek.

  Vekil aday adaylığı başvuruları

  İYİ Parti'de de sürecin nasıl işleyeceğini parti sözcüsü Kürşad Zorlu açıkladı. Zorlu, başvuru ücretlerinin erkekler için 30 bin TL, kadınlar ve gençler için 15 bin TL engelliler için ise ücret alınmayacağını söyledi.

  Saadet Partisi’nde ise başvurular 17 Mart 'a kadar alınacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow