Virüs gölgesinde sınav maratonu... LGS soruları zor muydu kolay mıydı? | Video

Virüs gölgesinde sınav maratonu... LGS soruları zor muydu kolay mıydı? | Video

Bugün binlerce öğrenci LGS sınavında ter döktü. Kimi öğrenci soruları kolay buldu, kimi ise zorlandığını söyledi. Peki sorular geçen yıllardaki sınavlara oranla nasıldı? CNN TÜRK Muhabiri Sema Akbulut, uzmanlara sordu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Milli Eğitim Bakanlığınca 8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav sona erdi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 1 milyon 600 bin öğrenci için hazırlıkların gerçekleştirildiği sınav, 8. sınıf birinci dönem müfredat ve kazanımları esas alınarak yapıldı. 

Birinci oturumda öğrencilere, Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil sorularından oluşan 50 soruyu yanıtlamaları için 75 dakika süre verildi. Birinci oturum saat 10.45'te sona erdi.

Sınava verilen 45 dakikalık arada, görevliler yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında öğrencilerin, okul içinde veya bahçesinde sosyal mesafe kuralına uyacakları şekilde gerekli tedbirleri aldı. Öğrencilerin, okullardan ayrılmasına izin verilmedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İkinci oturum, saat 11.30'da başladı ve öğrencilere matematik ile fen bilimlerinden oluşan 40 soruluk sayısal alan için 80 dakika süre verildi. İkinci oturum, saat 12.50'de tamamlandı. İkinci oturumunun bitmesiyle bu yılki merkezi sınav sona erdi.

LGS SORULARI KOLAY MIYDI ZOR MUYDU?

Fen bilgisi öğretmeni Tuğba Ay Binici, Türkçe öğretmeni Gamze Ay ve Matematik öğretmeni Koray Varol, CNN TÜRK Muhabiri Sema Akbulut'a LGS sorularını değerlendirdi.