hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  "Ya yeni parti yükselecek ya da CHP eriyecek"

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Recep Tayyip Erdoğan yeniden cumhurbaşkanı seçildi. CHP lideri ve Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu kaybetti. CHP'de o sonuçlara ilişkin eski yeni birçok isimden sert tepkile geldi Eski Genel Başkan Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal da yönetimi eleştirdi. "Ya yeni parti yükselecek ya CHP eriyecek" dedi. Eski milletvekili Akif Hamzaçebi, "Yanlış starteji kaybettirdi" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ATEŞ: 13 SEÇİM KAYBETTİN, HALA "BURADAYIM" DİYORSUN

  Eski TBMM Başkanvekili Yılmaz Ateş: Niye kaybetti? Bu millet Türkiye'nin birliğini bütünlüğünü ulusal çıkarlarını tercih etti. Kardeşim 13 yıldır genel başkansın, 13 tane seçim kaybettin. Hala bekliyorsun, 'Ben buradayım' diyorsun. CHP yönetilemiyor, CHP sürükleniyor.

  Ya yeni parti yükselecek ya da CHP eriyecek

  SEVİGEN: YÖNETİMİN HATASI, KEMAL BEY'İN HATASI

  Eski Devlet Bakanı Mehmet Sevigen: Şu arada 1 milyon 200 bin oy kalmış. Bu kimin hatası? Yönetimin hatası, Kemal Bey'in hatası. Bu hatayı kendinde bulacaksın. Oraya gidip sen zafer işareti yapacaksın, buraya gelip kurt işareti yapacaksın. Dağlarda uluyanları seçilecek yerlere milletvekili olarak koyacaksın.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ya yeni parti yükselecek ya da CHP eriyecek

  "CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı seçimini neden kaybetti?" sorusuna CNN TÜRK'te böyle yanıt verdiler. Eski CHP'li iki isim, Kılıçdaroğlu ve izlediği seçim politikalarını eleştirdi.

  ASLI BAYKAL: YA YENİ PARTİ YÜKSELECEK YA DA CHP ERİYECEK

  Sonuçların açıklanmasının ardından Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal de sosyal medyada "Diktatör Kılıçdaroğlu" paylaşımı yapmıştı. Aslı Baykal, "Yerel seçimlere CHP bu yönetim ile girerse uğrayacağı hezimettir. Biz bu filmi SHP ile görmüştük. Ya ufukta yeni bir parti yükselecek ve CHP eriyecek ya da CHP Genel Başkanı, kadrosunu ve zihniyetini bugün gönderecek. Türkiye'nin değişmesi için önce muhalefet değişmeli" dedi.

  Ya yeni parti yükselecek ya da CHP eriyecek

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  HAMZAÇEBİ: YANLIŞ STRATEJİ NEDENİYLE KAYBEDİLDİ

  27. Dönem CHP Milletvekili Akif Hamzaçebi de sosyal medya hesabından seçim sonuçları üzerinden CHP'yi eleştirdi. "Seçim stratejisinin yanlışlığı nedeniyle kaybedilmiş, Erdoğan ve Cumhur İttifakı'na adeta hediye edilmiştir" dedi. Seçim sonrası yapılan açıklamaları da eleştiren Hamzaçebi, "Yapılan ilk açıklamalar milletin verdiği mesajının algılanmadığını dile getirdi. Ciddi bir değerlendirme zorunlu" yorumunu yaptı.

  Ya yeni parti yükselecek ya da CHP eriyecek

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow