Yasak aşk mı, kumpas mı? Evlilik dışı ilişki iddiasında taraflar konuştu | Video

Yasak aşk mı, kumpas mı? Evlilik dışı ilişki iddiasında taraflar konuştu | Video

Antalya'nın Elmalı Belediye Başkanı İYİ Parti'li Halil Öztürk'ün makam şoförünün eşi ile ilişki yaşadığı iddia edilmişti. Taraflar, iddiaları reddediyor. Belediye başkanının eşine göreyse bu bir kumpas...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Antalya'nın Elmalı Belediye Başkanı İYİ Parti'li Halil öztürk'ün makam şoförünün eşi ile ilişki yaşadığı iddia edilmişti. Konunun tüm tarafları Hürriyet Gazetesi Yazarı Salim Uzun'a konuştu.

Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, kanıt olarak öne sürülen telefon yazışmalarını yapmadığını söyledi. Makam şoförünün eşi ile buluştuğu iddia edilen adreste ise kendi anne ve babasının oturduğunu vurguladı.

İddiaların siyasi kumpas olduğunu savunan Öztürk, Ahmet Tilki hakkında Elmalı Cumhuriyet Başsavcılığı'na iftira, özel hayatın gizliliğini ihlal, kişisel verilerin hukuka aykırı olarak kullanılması ve hakaretten suç duyurusunda bulundu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Belediye Başkanı'nın eşi de bu iddiaların kumpas olduğuna inanıyor. "Telefonuma, eşim yanımdayken bile 'Eşiniz şu anda başka bir kadınla' mesajı gönderildi" dedi. Bahsi geçen mesajlaşmaları okuduğunu ve sadece güldüğünü belirtti.

"Partiye üyeliğim bile yok" diyen Ahmet Tilki ise kumpas iddialarını reddediyor. Belediye başkanının odasına dinleme cihazı yerleştirdiği iddiaları için ise "Neden beni polise vermedi?" diyor.

Ve iddiaların hedefindeki diğer isim makam şoförünün eşi... Ona göre yazışmalar dijital bir kurgudan ibaret. Çünkü belediye başkanını, nikahı haricinde hiç görmediğini söylüyor. İddiaların ardından yaşadığı yerde sıkıntılar çekmeye başladığını, bu nedenle de adını bile değiştirmek istediğini ekliyor.

Konunun tüm tarafları yargı süreçlerinin tamamlanmasını bekliyor.