hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yeni eylem planı hayata geçerken Romanlar ne diyor? Fulya Öztürk mikrofon uzattı

  KAYNAKCNN TÜRK

  Şarkıları, dansları, tarzlarıyla kuşkusuz bu toprakların bir rengi Romanlar. Şu sıralar gündemdeler. Çünkü Romanlar için yeni bir eylem planı hayata geçirilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da Romanlarla bir araya gelmiş, peş peşe müjdeler açıklamıştı. Peki Romanların beklentisi ne? Onlar neler anlatıyor? CNN TÜRK ekibinden Fulya Öztürk ve Halil Kahraman Romanlarla bir araya geldi, Roman dosyası hazırladı. İşte o renkli görüntüler...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da Haliç Kongre Merkezi'nde Romanlarla bir araya geldiği akşam peş peşe açıklamalar yapmış, "Roman vatandaşların yaşam şartlarını iyileştireceğiz" mesajını vermişti. Eğitim, istihdam, barınma, sağlık, sosyal hizmet gibi alanlarda desteklerin olacağı yeni eylem planı hazırlandı. Konut alımı için 200 bin liraya kadar yardım, kendi evlerinde yaşayanlar için ise onarımda kullanılmak üzere 75 bin liraya kadar yardım verilecek. Okul öncesi eğitime erişemeyen çocuklar için evde eğitim desteklenecek. Roman çocukların erken yaşta evlendirilmesinin önlenmesi için aile ziyaretleri yapılacak.

  CNN TÜRK ekibinden Fulya Öztürk ve Halil Kahraman da Romanlarla bir araya geldi, Roman dosyası hazırladı. Beklentilerini dinledi, Kobra Murat lakaplı Roman şarkıcı Murat Divandiler'le konuştu. 

  Yeni eylem planı hayata geçerken Romanlar ne diyor Fulya Öztürk mikrofon uzattı

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow