Yeni füze CNN TÜRK ekranlarında!

Yeni füze CNN TÜRK ekranlarında!

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türkiye’nin en uzun menzilli yeni füzesini CNN TÜRK'e anlattı. Demir'in gündeminde eski Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ın Türk Savunma Sanayisine yönelik sözleri de vardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CNN TÜRK’e konuşan Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türkiye’nin yeni balistik füzesinin adını da teknik özelliklerini de paylaşmadı ama ‘bizi izlemeye devam edin’ mesajı verdi.

Demir, “O sürpriz kalsın. Ağır abi diyelim anlayan anlasın. Karada, denizde, havada, deniz altında bizi izlemeye devam edin.” dedi.

İsmail Demir, eski Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’ın “Türkiye savunma ihtiyaçlarının yüzde 60’ını kendisi üretiyor. Bizde bir vida bile sıkılmıyor” sözlerini de değerlendirdi ve “Yüzdeyi küçük görmüş, o öyle düşünsün bizim için önemli değil. Yerlilik oranımız kaç? Yüzde 80’lere çıktık diyoruz malum. Türkiye’nin geldiği noktayı kıyaslamak için güzel bir şey.” ifadelerini kullandı.

Türk F-16’larını yazılım ve donanım olarak yükselten, dışa bağımlılığı sona erdirip, özgürleştiren özgür modernizasyon projesini “Özgür yolculuğumuz devam ediyor. Blok 30 seri üretim başladı. Blok 40 ve 50 projeleri devam ediyor. Bütün F-16larımızı modernizasyon sürecinden sonra modern hale getirdiğimiz gibi yerli mühimmatımızı bombamızı kullanacak. Bu alanda etkin olacak hale getireceğiz.” sözleriyle anlattı.

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber