hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yeni kabine ile ilk toplantı salı günü

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ikinci kabinesini açıkladı. Bakanlar, devir teslim törenlerini yarın tamamlayacak. Salı günü de ilk kabine toplantısı gerçekleştirilecek. Toplantıda ekonomi ve terörle mücadele başlıklarının öne çıkması bekleniyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı, yeni kabinesini açıkladı. İlk kabine toplantısı ise salı günü gerçekleştirilecek.

  28 Mayıs seçimlerinin ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kabinesini açıkladı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ikinci kabinesi için devir teslim törenleri gerçekleşiyor. Hafta başında Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, Gençlik ve Spor Bakanı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı, Dışişleri Bakanı, Milli Savunma Bakanı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı görevini halefine devredecek.

  Yeni kabine ile ilk toplantı salı günü

  Yeni bakanların görevlerini devralmasının ardından salı günü ilk kabine toplantısında bir araya gelecek. O toplantıda ekonomi ve terörle mücadele başta olmak üzere yeni dönemin yeni yol haritası ele alınacak.

  Peki yeni atanan bakanlar ne zaman yemin edecek? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yemininin ardından, Meclis'in geçici Başkanı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli birleşimi çarşamba günü açılmak üzere kapatmıştı. Yeni bakanların çarşamba günü Meclis Genel Kurulu'nda yemin etmeleri bekleniyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow