hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yeni Meclis'ten ilk hangi yasa çıkacak?

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Cumhur İttifakı, seçim sürecinde toplumsal kesimlere yönelik bazı vaatleri bayramdan önce uygulamaya geçirmeyi planlıyor. Bunlar arasında öncelikle gençlere bir defaya özgü vergisiz cep telefonu ve bilgisayar alma hakkı tanınması ve kira artışlarına sınırlama getiren düzenlemenin süresinin uzatılmasına yönelik düzenlemeler bulunuyor. Ekonomik bir paket "torba teklif" olarak Meclis'e sunulacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yeni vekiller yemin etti. Önümüzdeki hafta ilk mesai başlayacak. Peki Meclis’te ilk hangi kanun görüşülecek?

  MEMUR MAAŞLARINA ZAMMIN GÜNDEME GELMESİ BEKLENİYOR

  Meclis’te ilk mesainin ekonomik düzenlemeleri içeren torba kanun teklifi hazırlanacak. Torba kanun teklifinde en düşük memur maaşlarını 22 bin liraya çıkaran düzenlemenin olması bekleniyor.

  KİRADA YÜZDE 25 ARTIŞ SINIRI

  Aynı zamanda kira artışlarına yüzde 25 artış üst sınırı getiren düzenlemede 1 yıl daha süresinin uzatılmasına yönelik çalışmanın da yer alması planlanıyor.

  GENÇLERE ÖTV'SİZ CEP TELEFONU, BİLGİSAYAR HAKKI

  Gençlere 1 defaya mahsus vergisiz cep telefonu bilgisayar alma hakkı tanınması da teklifte olması beklenen düzenlemelerden.

  AİLE VE GENÇLİK BANKASI KURULACAK

  Yine yapılması planlanan düzenlemeler arasında, afet ile ilgili düzenlemelerle Gençlik ve Aile Bankası’nın kurulmasına yönelik çalışmalar da Meclis kapanmadan Genel Kurul gündemine gelmesi planlanıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow