hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yerli milli havanlar teslim edildi

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Türk Silahlı Kuvvetlerinin envanterindeki silah ve mühimmatlarda modernizasyon sürüyor. Yerli ve milli imkanlarla yapılan bu modernizasyona son olarak 3 havan grubu dahil edildi. Havanlar testlerden de başarıyla geçti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Terörle mücadelede kullanılan silah ve mühimmatların Savunma Sanayi Başkanlığı tarafından modernizasyonu sürüyor. Bu kapsamda havanların yerli ve milli imkanlarla modernizasyonu yapıldı. Modernizasyonla birlikte 60-81 ve 120 mm'lik havan grubunda hız, mesafe ve hassasiyetle ilgili gelişmeler oldu. Modernize edilen havanların teslimatları Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na yapıldı.

  ASELSAN tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında havanların hem atış kontrol sistemleri hem de lazer sistemlerinin kalifikasyonu da yapıldı. Savunma Sanayi Başkanlığı modernizasyon sonrası yapılan testlerle ilgili yaptığı açıklamada başarılı sonuçlar elde ettiklerini duyurdu.

  Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, “Yeni tevcih sistemi, akıllı atış kontrol sistemi, lazer mesafe ölçerlerle donatarak modernize ettiğimiz 60, 81, 120 mm havanların ilk teslimatlarını TSK’ya gerçekleştirdik. Böylece havanlarımız daha kısa sürede daha yüksek atış hassasiyetine sahip oldu.” açıklamasını yaptı.  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow