hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yeşilbaşlı ördek, sakarca kazı

  Tarım ve Orman Bakanlığı av hayvanları üretimi ile doğadan avlanan hayvanlarla ilgili yönetmelikte bazı değişiklikler yaptı. Buna göre, bazı nesli tükenen hayvanlarla ilgili bulundurma belgesi şartı getirildi. O hayvanlar yeşilbaşlı ördek ile sakarca kazı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan "Av ve yaban hayvanları ile bunlardan elde edilen ürünlerin bulundurulması, üretimi ve ticareti hakkında yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

  Bazı nesli tükenen hayvanlar için kısıtlamalara gidildi.. "bulundurma belgesi" olmaksızın yeşilbaş ördek ve sakarca kazı bulunduranlara bir kereye mahsus belge düzenlenecek eğer bu hayvanlardan 100'den fazla varsa, bu hayvanlar tarım ve orman il şube müdürlüğüne teslim edecek. İl şube müdürlüğünce teslim alınan hayvanlar gerektiğinde doğaya yerleştirilene kadar muhafaza edilmek üzere bulunduran kişilere yediemin olarak teslim edilecek.

  Yönetmelikte üç yıl üst üste üretimi olmayan hayvanların üretim izninin iptal edileceği vurgulandı. Hobi olarak av ve yaban hayvanlarının barındırılması için ise bazı şartlar getirildi. Söz konusu av hayvanlarının ticareti yapılmayacak. Ve sadece 100 adet bulundurulacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  100'den fazla kanatlı hayvan, 10'dan fazla memeli ve sürüngen bulundurmak isteyen gerçek ve tüzel kişiler üretim izni almak zorunda olacak.


   
   
   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow